Nowa Kryptowaluta Oparta Na Złocie?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

bitcoin-i-zloto

W ciągu najbliższych dni swoją premierę będzie miała zupełnie nowa kryptowaluta. Co wyróżnia ją na tle wielu innych, takich jak Bitcoin? Podobnie jak dawny, papierowy pieniądz, za którym bardzo tęsknimy – oparta jest na złocie.

Za projekt nowego pieniądza w całości odpowiedzialna jest spółka Anthem Vault – jedna z najbardziej innowacyjnych firm działająca w branży metalurgicznej i technologicznej. Światowa premiera waluty zaplanowana jest na 25 maja.

Jednostka nowego pieniądza przeliczana będzie na 1 gram czystego złota po rynkowej cenie dnia, co zapewni mu o wiele większe bezpieczeństwo przechowywania wartości, niż to aktualnie oferowane przez Bitcoin. Waluta nazwana została „Hayek” – na cześć laureata nagrody Nobla i jednego z ojców austriackiej szkoły ekonomii Friedricha Hayeka.

Anthem Blanchard, CEO Anthem Vault, w rozmowie z Bussiness Insider stwierdza, że bez wątpienia złoto jest najbardziej zaufanym środkiem przechowywania wartości w historii. Dlatego też zdecydował się on na oparcie swojej kryptowaluty właśnie na tym kruszcu.

Zapytany o ostatnią nadzwyczajną zmienność cen złota, Blanchard odpowiada: „Jeżeli spojrzymy tylko na ostatni rok – złoto potaniało jedynie w wartościach dolarowych. Dla posiadaczy niemal wszystkich innych walut, rok zakończył się solidnym zyskiem”.

Jedną z największych zalet Hayek’a jest udostępnienie alternatywnego systemu płatności dla osób zamieszkujących państwa rozwijające się, a których waluty podlegają niebezpiecznym wahaniom. W ten sposób posiadacze Hayek’ów tak naprawdę będą wymieniać się złotem.

Kolejnym atutem kryptowaluty jest jej odporność na coraz częstsze ataki hakerów, uderzające w standardowe systemy transakcyjne. Bitcoin i inne kryptowaluty oparte na podobnej technologii działają zupełnie inaczej. Decentralizacja systemu potwierdzającego dokonanie zapłaty sprawia, że atak czy awaria wydają się teoretycznie niemożliwe.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.