Taksówkarz znalazł złotą monetę wartą 17 mln dolarów!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

złote monety carskiej rosji

 

Moskiewski kierowca taksówki znalazł prawdziwy skarb — 400-letnią złotą monetę o wartości ponad 17 mln dolarów.

Gdzie szukać złotych monet?

Warta fortunę moneta leżała na dnie rzeki Jauzy. Warto podkreślić, że szczęśliwy znalazca to osoba nieprzypadkowa. Świeżo upieczony milioner od lat jest amatorem tzw. poszukiwania skarbów. W ostatnim czasie skupił się na nurkowaniu z wykrywaczem metali w dłoni. Wytrwałość i pasja w końcu popłaciły.

Moneta carskiej Rosji

Moneta była przyczepiona do pokrytego mułem metalowego przegubu. Po wyciągnięciu jej na powierzchnię okazało się, że to — emitowany za panowania cara Borysa Godunowa — złoty ugorski czerwoniec (ang. gold ugorsky chervonets). Na awersie monety znajduje się wizerunek cara z napisem:

Przez Łaskę Boga, Wielkiego Cara i Wielkiego Księcia Borysa Fiodorowicza, Autokratę Wszystkich Rosjan

Na rewersie umieszczono godło Rosji.

Godunow panował w latach 1598-1605, co oznacza, że moneta ma ponad 400 lat. Co więcej — tego typu monety nigdy nie funkcjonowały w powszechnym obiegu, ale stanowiły nagrodę za waleczność. Do dziś znaleziono tylko 6 takich egzemplarzy. Każdy z nich to warty miliony unikat.

Nielegalna archeologia

Znalazca zdecydował się pozostać anonimowy. Głównym powodem tej decyzji jest zapewne rosyjskie ustawodawstwo, zgodnie z którym osoba prowadząca działania archeologiczne bez odpowiedniego zezwolenia może zostać ukarana grzywną lub nawet skazana na 4 lata więzienia.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.