Kolejny rekord na rynku złota pobity — udany koniec wakacji

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Ubiegły tydzień na rynku złota zaowocował pobiciem kolejnego cenowego rekordu. Stałe oparcie dla kruszcu stanowią napięte relacje między Koreą Północną a USA. Ponadto na korzyść złota zadziałał raport na temat sierpniowych wyników amerykańskiej gospodarki. Za nami bardzo udane zakończenie wakacji — stopa zwrotu w skali miesiąca wyniosła ponad 4%. 

 

Nowy tydzień otworzył się na kwocie 1296 dol. za uncję. W poniedziałek złoto kontynuowało swój cenowy rajd, który w piątek został zapoczątkowany przez przemówienie szefowej Fedu, Janet Yellen, podczas sympozjum bankierów w Jackson Hole. Narastająca niepewność w kwestii podwyżki stóp procentowych skłoniła inwestorów do wzmożonych zakupów. W rezultacie przed południem złoto ponownie przekroczyło granicę 1300 dol. za uncję. Dzień zakończył się na kwocie ok. 1317 dol. Stopa zwrotu wyniosła aż 4,92%. 

Wtorkowa sesja rozpoczęła się na kwocie ok. 1315 dol. za uncję. W ciągu dnia rynkami wstrząsnęła informacja o kolejnym teście rakietowym przeprowadzonym przez Koreę Północną. Tym razem pocisk przeleciał nad Japonią, co wywołało panikę wśród ludności. Za sprawą tzw. czynnika strachu złoto osiągnęło swój 11-miesięczny szczyt — ok. 1326 dol. za uncję. Następnie doszło do korekty i ostatecznie sesja zamknęła się na kwocie prawie 1310 dol. za uncję, a dzienna stopa pozostała na lekko ujemnym poziomie 0,27%.

Środa rozpoczęła się na kwocie 1311 dol. za uncję. Dzień przyniósł kolejną korektę, za którą stało przede wszystkim ujawnienie najnowszych danych na temat wyników amerykańskiej gospodarki. Okazało się, że w sektorze prywatnym przybyło w lipcu więcej nowych miejsc pracy niż się tego spodziewano, dzięki czemu doszło do wzmocnienia dolara i lekkiego osłabienia złota. Dzienna stopa zwrotu na rynku złota wyniosła -0,78%, a sesja zamknęła się na kwocie ok. 1301 dol. za uncję.

Czwartek był bardzo dobrym dniem dla żółtego kruszcu. Sesja otworzyła się na kwocie ok. 1302 dol., a w ciągu dnia doszło do znacznego wzrostu, który zaowocował stopą zwrotu na poziomie 1,33%. Sierpień zakończył się na kwocie ponad 1320 dol., a wzrost ceny w skali miesiąca wyniósł ponad 4%.

Piątek otworzył się na kwocie ok. 1319 dol. Wsparcie dla kruszcu stanowiła publikacja rozczarowujących informacji na temat amerykańskiej gospodarki. Sierpień nie przyniósł prawie żadnego wzrostu w zarobkach oraz poziomie inflacji oraz tylko minimalną liczbę nowych miejsc pracy. Dzięki temu raportowi złoto uzyskało dodatkowe wsparcie i zaliczyło wzrost o 0,36%. Tydzień zakończył się na kwocie ok. 1325 dol.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.