Przejdź do treści

Gdzie Jest 99% Złota?

Czy wiedziałeś, że złoto przyleciało z kosmosu? Albo że na świecie są gigantyczne pokłady kruszcu, które przy dzisiejszej technologii są poza naszym zasięgiem? Poznaj ciekawostki na temat swojej ulubionej inwestycji!

5 komentarzy do “Gdzie Jest 99% Złota?”

  1. No może i tak ale jaki byłby koszt? Skoro już teraz jest jakoś prawie 1000 dolarów, a złoto niecałe 1400, to ciekawe ile by kosztowało wywiercenie złota z jakiegoś meteorytu i przewiezienie tego na ziemię.

  2. Trzeba nieźle się napocić, by dobrać się do tego złota ;)

    Swoją drogą, ciekawe jak by wyglądał rynek złota, gdybyśmy zaczęli wydobywać je z pasa asteroid lub okolicznych planet i księżyców…

  3. No właśnie z jednej strony powinny ceny spaść, bo się ilość złota zwiększy i podaż generalnie. Ale jak mają spaść jak to będzie nie wiadomo ile kosztowało?

  4. Z tego co wyczytałem, to złoto powstało z wybuchu supernovej, i tylko w takich warunkach może powstać. Wytworzone podczas wybuchu spadło potem w meteorytach na inne planety. Więc to było rozprowadzone w taki bardziej rozproszony sposób, czyli pokłady na innych planetach, mogą być raczej podobne, większe raczej nie. No, ale po co o tym dyskutować, jak my ledwo na księżyc polecieliśmy, a na ziemi wydobycie złota coraz droższe, a do tego duże pokłady są niedostępne dla ówczesnej technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.