Przejdź do treści

Giełda w Londynie: Najwięcej Transakcji w Historii!

Koniec złotej ery? Wręcz przeciwnie. Nie tylko w Azji padają rekordy sprzedaży. London Bullion Market Association donosi, że w kwietniu sprzedaż złota na giełdzie w Londynie osiągnęła rekordowe poziomy.

Średni handel złotem na londyńskiej giełdzie wyniósł w kwietniu 24,1 miliona uncji dziennie! To najwyższy wynik od sierpnia 2011 roku, kiedy obserwowaliśmy najszybszy i największy w historii wzrost cen kruszcu. Liczba ta oznacza 10-procentowy wzrost obrotów w stosunku do marca, kiedy handel wynosił dziennie średnio 21,8 miliona uncji. Historyczny rekord padł także pod względem ilości transakcji. W kwietniu londyńska giełda notowała ich dziennie średnio 5395. To rekord wszech czasów!

To nie koniec. Okazuje się, że wbrew medialnym doniesieniom także srebro ma się doskonale. Obrót tym kruszcem wzrósł od marca na londyńskiej giełdzie o 25% sięgając 165,2 miliona uncji dziennie. Średnia ilość transakcji wyniosła 1007, co stanowi drugi najwyższy w historii wynik.

1 komentarz do “Giełda w Londynie: Najwięcej Transakcji w Historii!”

  1. Proponuje zainteresować się srebrem, gdyż prognozy przyszłościowe wskazują na jego deficyt. Krótka statystyka: w roku 1950 wydobyto 10 miliardów uncji srebra, natomiast w 2010 było 500-700 milionów. Złota jest go 7 razy więcej niż w latach 50. Idąc za oczywistym prawem popytu i podaży ciekawą (czy opłacalną to się okaże w przyszłości) opcją jest skupywanie srebra (czystego).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.