Przejdź do treści

To Było Zaplanowane!

Czwartkowy spadek cen złota to dzieło Fed-u – twierdzi były urzędnik amerykańskiego Ministerstwa Skarbu. Dr Paul Craig Roberts ostrzega także, że ścieżka, na której znajduje się świat, doprowadzi do totalnego chaosu.

Ostatnie wydarzenia pokazały, jak irracjonalne są rynki. Kilkuprocentowy spadek cen kruszców po opublikowaniu oświadczenia Rezerwy jest naprawdę zastanawiający. Od dawna przecież wiedziano, że Fed prędzej czy później poluźni swoją luźną politykę monetarną. W oświadczeniu nie znalazło się więc nic nowego.

Roberts sugeruje wprost, że najwięksi gracze mieli przeciek od Fed-u i wykorzystali go na krótkich pozycjach: To bardzo możliwe, że Fed szczegółowo zaplanował wydarzenia ostatnich dni, aby umożliwić bankom zarobienie ogromnych pieniędzy.

Jaki jeszcze cel ma Fed? Zdaniem Robertsa, rezerwa Federalna chce udowodnić ludziom, że metale szlachetnie nie są już bezpiecznym portem. Że dolar nie ma alternatywy.

Warto jednak pamiętać, że kiedy cała ta misterna konstrukcja na glinianych nogach padnie – ci, którzy nie zwątpili w złoto i srebro, będą trzymać w ręku jedyną realną wartość.

Tagi:

4 komentarze do “To Było Zaplanowane!”

  1. Spadek cen dziełem FED-u. Jest to bardzo możliwe, również po to by rząd USA zakupił złoto po niskich cenach.W ten sposób gdy na świecie panowac będzie chaos , gospodarki będą upadać, amerykańska gospodarka byc może będzie rozkwitać.Dlaczego?Teraz skupują złoto by póżniej umocnić dolara i okazać się jedyną gospodarką, która wytrzymała kryzys, i że jedynym pieniądzem godnym uwagi będzie właśnie dolar.Rząd USA tworzy rezerwy żółtego kruszcu, pójdzmy ich śladem, również kupujmy złoto może nie w takich ilościach, ale zawsze warto mieć „przy sobie” kilka gramów! :)

  2. FED oraz USA manipulują ceną złota, po to żeby sami mogli tanio dokupować złoto. Jeśli ludzie pozostaną niewzruszeni na papierowe manipulacje, będą mieli okazję stać się bogatszymi ludzmi.

    Uważam że trzeba kupować prawdziwe pieniądze, bo FED niszcząc złoto próbuje udowodnić że brak alternatyw dla dolara lub innego pieniądza fiducjarnego. Próbują za wszelką cenę wepchnąć ludzi na giełdę papierów bezwartościowych, po to tylko żeby zabrać im pieniądze.

    Jeżeli ludzie zaczną kupować kruszce, to prawdopodobnie zmuszą pseudo polityków do rozsądnego postępowania z pieniędzmi.

  3. Kupujmy zloto ale od 1100$/uncja. Moim zdanie spadnie do tego poziomu-a co do Fed- napewno maw tym swoj interes. Kupujac teraz tanio zloto bedzie mogl bardziej konkurowac z chinami.

  4. Duże banki amerykańskie mają otwarte długie pozycje na złoto, czyli chcą zarobić na wzrostach, to o czymś świadczy ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.