Przejdź do treści

Złoto Dla Odważnych?

Max Otte, jeden z najbardziej uznanych ekspertów giełdowych, alarmuje: Kto jeszcze nie kupił złota, powinien zrobić to teraz.

Spadek notowań srebra i złota, jaki obserwujemy na światowym rynku od połowy kwietnia, postawił inwestorów przed trudnym wyborem: Porzucić złoto, w obawie, że jego wartość może nadal spadać, czy też wykorzystać rekordowo niską cenę kruszcu?

Max Otte, jeden z najbardziej uznanych ekonomistów na świecie, nie ma żadnych wątpliwości: To prawda, że gazety przedstawiają dziś złoto w bardzo negatywnym świetle. Dla inwestorów jest to jednak doskonała okazja ku temu, żeby kupić je po bardzo przystępnej cenie.

Wszyscy ci, którzy dotychczas się wahali, powinni więc – nie bacząc na panującą na rynku panikę – jak najszybciej ulokować swój kapitał w złocie. Zdaniem Otte, rozsądnym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w żółty metal przynajmniej 1/5 swoich środków finansowych.

Tagi:

3 komentarze do “Złoto Dla Odważnych?”

  1. Ja uwazam inaczej, zloto jeszcze spadnie, mysle ze do ceny 1100 dolarów/uncja. Potem zacznie odrabiac straty. Teraz lepiej zakładac spadki.

  2. Od kilku lat czytam wiele poradników finansowych, zdobywam wiedzę na temat kruszców.
    Wiedza finansowa jest w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie podstawą. Nie żałuję na to pieniędzy, w przeszłości dzięki tej wiedzy nie straciłem dużych sum pieniędzy. W niektórych książkach można znaleźć ciekawe pomysły na to jak zostać bogatym.

    Prawdziwy inwestor musi akceptować ryzyko utraty części lub całości pieniędzy. Czasami ceny metali szlchetnych zmieniają się raz w dół, a innym razem w górę.

  3. Złoto i srebro, to metale, które od tysięcy lat cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród narodów, tak też trwa to do dzisiaj. Mimo iż ceny się wahają, to i tak warto inwestować w te metale, gdyż są bezpieczniejsze, niż papiery wartościowe, forex i fundusze inwestycyjne. Manipulacja cenami złota i srebra, ma na celu zniechęcić potencjalnych inwestorów do kupowania kruszcu, dlatego też widzimy, że teraz jest duży spadek. To dobrze, bo jak mówi słynne powiedzenie „kupuj taniej, sprzedawaj drożej”. Dla mnie to jest bardzo dobry moment na inwestycje w metal szlachetny. Na pewno nie będę czekał na dalsze spadki, tylko kupował. To się opłaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.