Przejdź do treści

Dobre Prognozy Na Jesień!

Ubiegłotygodniowe przebicie się złota przez symboliczną barierę 1300 dolarów za uncję tchnęło nową energię, nie tylko w inwestorów, ale i analityków. Przekonaj się, jak brzmią najświeższe prognozy cen kruszcu:

Capital Economics: Firma podniosła prognozę na koniec roku z poziomu 1320 USD za uncję do 1360 USD. Na koniec przyszłego roku eksperci przewidują cenę 1440 dolarów.

Fat Prophets: „Czynniki, które popchnęły ceny złota w stronę rekordowych poziomów wciąż są aktualne” – mówi David Lennox, przewidując 20-procentowy wzrost ceny do końca tego roku.

Golden Truth: „Połączenie braków fizycznego złota dostępnego od ręki w Europie i Azji oraz gigantycznych krótkich pozycji na Comex’ie mogą sprawić, że ceny wkrótce pójdą w górę. I to nawet na tyle, by przebić rekordowy poziom 1900 dolarów za uncję” – napisał blogger i manager funduszy, Dave Kranzler.

Grandich Letter: „Nigdy nie wierzyłem w złoto silniej niż teraz. Wniosek Niemiec o przywrócenie rezerw kruszcu do kraju i amerykańska odpowiedź, że zajmie to siedem lat – to zapałka, która podpali lont. Na rynku złota nastąpi eksplozja, jakiej nie było od ponad 40 lat” – pisze Peter Grandich.

Standard Chartered: „W najbliższych latach cena złota wzrośnie do 2000 dolarów za uncję, a do końca dekady – do poziomu 5000 dolarów” – przewiduje Yan Chen. Wzrosty będą wynikać przede wszystkim z nierównowagi podaży i popytu, wywołanej rosnącym kosztem wydobycia oraz ogromnymi zakupami banków centralnych i krajów Azjatyckich.

U.S. Global Investors: „30-procentowe odbicie w tym roku jest całkowicie w zakresie naturalnych wahań cenowych” – twierdzi Ralph Aldis. „Ponadto, przed nami sezonowy rajd na rynku złota. Kupujący wracają zwykle na rynek na początku sierpnia”.

Wall Street Journal: „Złoto idzie w górę w najbardziej odpowiednim momencie, bo metal wkracza właśnie w silny sezon. Same zakupy techniczne mogą podnieść notowania kruszcu o 10%” – pisze blogger WSJ, Tomi Kilgore.

Czytaj także:  Czy złota moneta za 22 miliony znajdzie nabywcę w Polsce?

Greywolf Execution Partners: „W ostatnich 12 latach aż 10 razy cena złota rosła w okresie od sierpnia do października. Myślę, że w tym czasie notowania kruszcu mogą wzrosnąć do 1500 dolarów” – pisze Mark Newton.