Przejdź do treści

Mennica USA: Będzie Rekord!

Koniec złotej ery? Bzdura! Jak już niedawno pisaliśmy: jeśli ktoś sprzedaje złoto, to znaczy, że ktoś je musi kupować. Doskonale świadczą o tym najnowsze wyniki sprzedaży monet bulionowych.

Jak podaje Mennica Stanów Zjednoczonych, popyt na złote Orły i Bizony przekroczy wkrótce całą zeszłoroczną sprzedaż. A przecież mamy dopiero połowę lipca!

Łączna sprzedaż złotych monet bulionowych w US Mint wyniosła w ubiegłym roku 885 tysięcy uncji. W tym roku mennica może się już pochwalić wynikiem na poziomie 820,5 tysiąca.

Ktoś mógłby powiedzieć, że tak imponujące liczby to wynik popytu z poprzednich miesięcy. Nic bardziej mylnego! Właśnie teraz, gdy media huczą o malejącym zainteresowaniu inwestycjami w fizyczny kruszec, słynne amerykańskie monety znikają z mennicy jak świeże bułeczki.

Spójrzmy na wyniki za lipiec. W ciągu półtora tygodnia US Mint sprzedała już 21 tysięcy uncji złota w formie kultowych Orłów. W ubiegłym roku popyt wyniósł 30,5 tysiąca, ale w ciągu całego miesiąca!

To nie koniec. W lipcu 2012 sprzedano 4 tysiące złotych Bizonów. W ciągu 12 dni lipca 2013 – już 9 tysięcy. Czy zatem pogłoski o końcu gorączki złota nie są mocno przesadzone?

W oparciu o dane: https://www.usmint.gov/

Czytaj także:  Nowe Oblicze Złota i Srebra!
Tagi: