Przejdź do treści

Liście Lepsze Od Orłów!

Zgodnie z opublikowanym właśnie raportem, Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej udało się pobić podwójny rekord. Pod względem sprzedaży złotych i srebrnych Liści Klonowych nie tylko poprawiła swoje własne wyniki, ale w drugim kwartale wyprzedziła także sprzedaż największego konkurenta – USA.

Z najświeższego raportu Mennicy wynika, że w drugim kwartale 2013 roku udało jej się sprzedać 403 tysiące złotych Liści Klonowych i aż 6,4 miliona swoich sztandarowych srebrnych monet. To naprawdę imponujący wynik. W porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego, sprzedaż srebrnych Liści wzrosła o 60%, a złotych – aż o 144%!

W czasie, gdy Kanada biła dotychczasowe rekordy, Mennica Stanów Zjednoczonych sprzedała „zaledwie” 336 500 złotych Orłów. Tym samym Kanadyjska Mennica Królewska wyprzedziła swojego konkurenta z południa aż o 20%.

Tegoroczna sprzedaż Liści Klonowych pozwala oczekiwać, że pobite zostaną nie tylko wyniki sprzedaży z ubiegłego roku, ale także z rekordowego roku 2011, kiedy to kanadyjskiej mennicy udało się sprzedać aż 1 150 285 złotych monet bulionowych. Jeśli tegoroczne wyniki będą się utrzymywać na zbliżonym poziomie, Mennica ma szansę zanotować sprzedaż rządu 1,2-1,3 miliona uncji.

Rekordowy rok szykuje się także w przypadku srebra. Kanadyjska Mennica Królewska jest na dobrej drodze do osiągnięcia rocznej sprzedaży na poziomie 24 milionów uncji. Dotychczasowy rekord padł w 2011 roku i wyniósł 23,1 miliona uncji.

Najpopularniejsze monety świata, zarówno złote jak i srebrne, można w Polsce kupić m.in. w Mennicy Krajowej.

Czytaj także:  Złoto - Droga Do Globalnej Potęgi