Przejdź do treści

UE: Zapomnijcie O Swoich Pieniądzach!

Nasze pieniądze nie są już bezpieczne nawet w bankach. W tajemnicy przed opinią publiczną, na wypadek ogłoszenia bankructwa przez banki, Unia Europejska przygotowała plan awaryjny. Kto – zgodnie z podjętymi przez Unię decyzjami – na ewentualnej plajcie banków miałby ucierpieć najbardziej? Oczywiście ich klienci!

Niemiecka prasa alarmuje, że bankructwo banków dotknie przede wszystkim ich dłużników, akcjonariuszy oraz tych, którzy na swoim koncie zgromadzili ponad 100 tysięcy euro. Niestety, także klientom, którzy wpłacili do banku mniejsze sumy, nie uda się uniknąć przykrych konsekwencji związanych z ewentualną plajtą. Choć brzmi to niewiarygodnie, również przeciętni zjadacze chleba nie będą mogli swobodnie zarządzać swoimi własnymi pieniędzmi. W razie bankructwa, bank będzie miał prawo nałożyć na nich ograniczenia co do ilości pobranych środków. Przez cztery tygodnie (20 dni roboczych) nikt z nas nie będzie mógł wypłacić z konta więcej niż 200 euro dziennie!

Podjęte przez Unię decyzje wywołały nie tylko oburzenie, ale i ogromny strach. Europejczycy boją się o swoje oszczędności i nie rozumieją, w jaki sposób banki mogą odmówić im dostępu do ich własnych pieniędzy. W jeszcze gorszej sytuacji są chociażby właściciele przedsiębiorstw, dla których codzienne wypłaty wysokich kwot są po prostu koniecznością. Brak swobodnego dostępu do konta przez aż cztery tygodnie mógłby oznaczać dla nich nawet upadek firmy!

Co zrobić, żeby uchronić swoje pieniądze przed plajtą banku? Działać szybko! Eksperci podkreślają, że wszyscy ci, którzy chcą dysponować zgromadzonym kapitałem bez narzuconych im ograniczeń, powinni wziąć sprawy w swoje ręce. Najbardziej racjonalnym i sprawdzonym rozwiązaniem jest zamiana gotówki na złoto.

Czytaj także:  Starożytne korzenie platyny