Przejdź do treści

Nowe Monety Na Cześć Księcia Cambridge!

Chrzest księcia George’a Alexandra Louisa, syna księżnej Kate i księcia Williama, zaplanowano na 23-go października. Ceremonia odbędzie się w kaplicy królewskiej pałacu św. Jakuba w Londynie. Jak na razie nie podano nazwisk rodziców chrzestnych chłopca. Wiadomo jedynie, że uroczystość będzie miała charakter prywatny, a chrztu księciu Cambridge udzieli arcybiskup Canterbury, Justin Welby.

Aby upamiętnić to ważne wydarzenie, Brytyjska Mennica Królewska postanowiła wyemitować specjalne monety okolicznościowe, które będzie można kupić już za 13 funtów. Właśnie tyle ma bowiem kosztować najtańszy z numizmatów – srebrna moneta o nominale 5 GBP. Z kolei zamożniejsi kupcy będą mogli dołączyć do swoich kolekcji monety zawierające… kilogram czystego złota. Cena? Aż 50 tysięcy funtów!

Co ciekawe, projekt monet wybitych z okazji chrztu młodego księcia został zaakceptowany nie tylko przez jego rodziców, ale i przez samą królową Elżbietę. Na wyjątkowym numizmacie widnieje okolicznościowa inskrypcja: To celebrate the Christening of Prince George of Cambridge (Dla upamiętnienia chrztu księcia Cambridge, George’a) oraz data – 2013. Ozdabiają go także dwa grające na harfach cherubiny oraz wybita na dole monety dewiza brytyjskich monarchów: Dieu et mon droit (Bóg i moje prawo).

Czytaj także:  Powtórka z Kalifornijskiej Gorączki Złota?