Przejdź do treści

Próba Przemytu Złota Udaremniona!

Ludzie już od lat konsekwentnie udowadniają, że dla pieniędzy są w stanie posunąć się naprawdę daleko… Żywym dowodem na prawdziwość tej teorii jest trójka Gruzinów, zatrzymanych na lotnisku w Dubaju. Mężczyźni próbowali wywieźć z terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich ekskluzywne zegarki i złote kosztowności, które uprzednio zrabowali w kilku dubajskich willach. Co ciekawe, wizja łatwego zarobku okazała się na tyle kusząca, że Gruzini, chcąc za wszelką cenę uniknąć aresztowania, postanowili ukryć precjoza w – jak taktownie określiła to dubajska policja – swoich miejscach intymnych.

Mimo tak wielkiego poświecenia ze strony przemytników, próba wywiezienia kosztowności z Dubaju, została jednak udaremniona przez ochronę lotniska. Ahmad Mohammad Bin Thani, szef oddziału bezpieczeństwa portów lotniczych w Dubaju, wyjaśnia, że jeden z mężczyzn przykuł uwagę ochroniarzy swoim nerwowym zachowaniem podczas przechodzenia przez bramkę z wykrywaczem metalu.

Kiedy urządzenie zaalarmowało funkcjonariuszy, Gruzin został poddany dokładnej rewizji osobistej. Ta z kolei wykazała, że posiada on przy sobie znaczne ilości drogocennych przedmiotów nieznanego pochodzenia. Ochrona natychmiast podjęła więc decyzję o przeszukaniu także dwójki towarzyszących mu mężczyzn. Bin Thani podkreśla, że wszyscy trzej próbowali przemycić aż 1,5 kilograma ekskluzywnych zegarków i rozmaitych złotych kosztowności.

Abdullah Faisal Al Dossary, dyrektor drugiego terminalu dubajskiego lotniska, dodaje, że nie była to pierwsza wizyta trójki zuchwałych Gruzinów w Dubaju. Mężczyźni bywali tu ponoć bardzo częstymi gośćmi, więc niewykluczone, że jak dotąd wywieźli już z miasta wiele cennych przedmiotów. W ostatnią niedzielę sprawa przeciwko przemytnikom została skierowana do sądu.

Czytaj także:  Izrael: Afera Wokół Handlu Złotem z Koreą Płn.