Przejdź do treści

Dubaj: Zrzucone Kilogramy Na Wagę Złota!

Ponieważ otyłość uchodzi obecnie za jeden z największych problemów społecznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich, władze postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i wreszcie skutecznie nakłonić obywateli do pozbycia się zbędnych kilogramów.

A ponieważ w Dubaju, mieście słynącym m.in. z najwyższego budynku świata, wszystko musi odbywać się z należytym rozmachem, również rządowy program promujący zdrowy tryb życia nie mógł pozostać niezauważony. Tak więc cztery miesiące temu cały świat obiegła zaskakująca informacja o tym, że władze miasta trud włożony w zrzucenie nadmiaru kilogramów zamierzają wynagradzać… czystym złotem.

Do konkursu przystąpić mógł każdy mieszkaniec Dubaju. Jedynym warunkiem było zrzucenie co najmniej dwóch kilogramów w ciągu trzydziestu dni. Wszystkim, którym się to udało, miasto zdecydowało się wypłacić aż gram złota za każdy stracony kilogram.

Nietrudno się domyśleć, że kontrowersyjny pomysł rządzących spotkał się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wyzwanie podjęło ponad 10,000 osób. Wczoraj uhonorowano tych, którym z tej wymagającej próby udało się wyjść zwycięsko. I choć wielu z nich udało się zrealizować „jedynie” plan minimum, tj. zrzucić dwa kilogramy, byli też tacy, których waga spadła o pięć, a nawet dwadzieścia kilogramów! W sumie rozdano więc ponad 16,8 kilogramów czystego kruszcu.

Rządzący zgodnie podkreślają, że ogromny sukces tegorocznej kampanii bardzo ich cieszy. Zapewniają, że z podobną inicjatywą wyjdą również w przyszłym roku, a nagrody – choć już teraz trudno w to uwierzyć – mają być wówczas jeszcze cenniejsze!

Czytaj także:  Złoto: Czy Wiedziałeś, Że...?