Przejdź do treści

Odbicie i Dalsze Wzrosty: Analiza Rynku Srebra

W pierwszej połowie minionego tygodnia sytuacja na rynku srebra była dość zmienna. W drugiej jednak, cena kruszcu odbiła się i biały metal zakończył tydzień na dużym plusie.

W poniedziałek oczekiwano wypowiedzi Janet Yellen i ewentualnego komentarza w sprawie przyszłości programu QE3. We wtorek, po jej wystąpieniu, było już jasne, że polityka monetarna prowadzona będzie tak, jak za czasów jej poprzednika. Od poniedziałku do środy srebro notowało ceny w przedziale 20 USD-20,40 USD za uncję.

Czwartek rozpoczął się niewielkim spadkiem ceny, jednak wkrótce biały metal zaczął odnotowywać znaczne wzrosty. Z USA napłynęła kolejna porcja negatywnych danych gospodarczych. Ogłoszono dane dotyczące ilości nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a także zanotowano spadek sprzedaży detalicznej. Obie informacje okazały się gorsze od spodziewanych. W związku z tym w ciągu dnia srebro osiągnęło cenę na spocie 20,80 USD.

W piątek byk nie opuszczał rynku srebra. Kolejne negatywne dane odnośnie wydajności produkcji w USA wspierały biały metal, którego cena poszybowała na północ. Srebro osiągnęło cenę na spocie 21,49 USD i z takim wynikiem zamknęło tydzień za oceanem. Na zamknięciu giełdy w Londynie cena wyniosła 21,09 USD.

Małgorzata Mejer
Młodszy Analityk
Inwestycje Alternatywne Profit S.A.

Czytaj także:  Krzyk – najsłynniejszy obraz Edvarda Muncha