Przejdź do treści

Wzrosty Na Fali Ukraińskich Zamieszek: Analiza Rynku Srebra

W minionym tygodniu rynek metali szlachetnych wspierała przede wszystkim niestabilna sytuacja polityczna na Ukrainie. W poniedziałek srebro osiągnęło na spocie najwyższą cenę ubiegłego tygodnia: 22,09 USD.

We wtorek notowania wciąż utrzymywały się na wysokim poziomie. Na zamknięciu giełdy w Londynie cena za uncję białego metalu wyniosła 21,73 USD, a za oceanem ostatnie notowanie pokazało cenę 21,83 USD. W Polsce cena uncji kruszcu ukształtowała się na poziomie 65,76 PLN.

W połowie tygodnia widmo wojny na Ukrainie przyćmiły optymistyczne dane z rynku nieruchomości w USA i biały metal zmienił kurs. Cena srebra skierowała się na południe i metal zakończył dzień na poziomie 21 USD za uncję.

Ogłoszone w czwartek amerykańskie dane dotyczące ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych po raz kolejny okazały się gorsze od spodziewanych. W związku z tym pozycja srebra nieco się poprawiła i za oceanem ostatnie notowanie pokazało cenę 21,21 USD. Na giełdzie w Londynie ustalono cenę równą 21,38 USD, a w Polsce 65,54 PLN.

Piątek należał do spokojnych dni. Cena była raczej stabilna i za oceanem utrzymała poziom zamykający dzień poprzedni, czyli 21,21 USD. Ostatecznie, na zamknięciu giełdy w Londynie, uncja srebra kosztowała 21,27 USD. W Polsce płaciliśmy za nią 64,35 PLN.

Małgorzata Mejer
Młodszy Analityk
Inwestycje Alternatywne Profit S.A.

Czytaj także:  Lepiej srebro, niż złoto