Przejdź do treści

Wysoka Inflacja? Ceny Złota Rosną Szybciej!

Wiele słyszy się o tym, jak szybko spada siła nabywcza tradycyjnego pieniądza, ale zwykle za przykład podaje się amerykańskiego dolara. W ciągu ostatniego stulecia spadła ona w końcu aż o 98%!

Tymczasem Brytyjczycy przeprowadzili własne badania i okazuje się, że ich waluta także traci na wartości i to znacznie szybciej niż przypuszczali. Ceny podstawowych produktów rosną tam w błyskawicznym tempie, ale istnieje sposób, by za tą inflacją nadążyć…

Jak obliczyli eksperci Lloyds Bank, w ciągu ostatnich 40 lat funt stracił na wartości ponad dziesięciokrotnie i dziś wart jest zaledwie 9 pensów. Oto prosty przykład: dekady inflacji sprawiły, że kufel piwa kosztuje dziś dwadzieścia razy tyle, co w 1973 roku!

Średnia cena piwa w angielskim barze wynosi obecnie 2,87 funta, podczas gdy 40 lat temu było to zaledwie 14 pensów. To naprawdę ogromna podwyżka cen, ale okazuje się, że nawet ona nie może się równać ze wzrostem cen złota. Jak podają autorzy raportu, w 1973 roku średnia cena uncji kruszcu wynosiła 34 funty, a w 2013 roku – aż 1051 funtów. To wzrost o ponad 2900%!

Patrząc w przyszłość aż strach pomyśleć, co przyniesie kolejnych 40 lat. Jeśli inflacja się utrzyma, to co dziś można kupić w sklepie za 100 funtów, za kilka dekad będzie kosztowało aż 311 funtów.

Wielka Brytania powinna być zatem przykładem, że wartość tradycyjnego pieniądza jest iluzją. Prawdziwą wartość ma tylko złoto!

Czytaj także:  7 Małych Kroków Do Złotej Przyszłości