Przejdź do treści

Nowe Oblicze Złota i Srebra!

Jak donosi The Silver Institute, naukowcy zaproponowali właśnie innowacyjne, nieznane dotąd zastosowanie dla złota i srebra. Choć brzmi to niewiarygodnie, mikroskopijne cząsteczki obydwu metali już wkrótce służyć będą do określania przydatności spożycia… hermetycznie zamkniętych produktów!

Znacznik o wielkości ziarna kukurydzy, po umieszczeniu na opakowaniu, uwzględniał będzie zarówno czynniki termiczne, jak i czas przechowywania produktu. Naukowcy uważają, że pozwoli to na stwierdzenie, czy znajdujący się w pojemniku produkt wciąż nadaje się do spożycia. O stopniowej utracie jego świeżości, konsument informowany będzie na bieżąco poprzez zmianę koloru znacznika.

Co ciekawe, rynkową wartość znaczników dodatkowo winduje fakt, że – zdaniem naukowców – znajdą zastosowanie nie tylko w przypadku produktów ogólnospożywczych (także tych w metalowych opakowaniach), ale także w przypadku wszelkiego rodzaju lekarstw.

„Jeśli jakikolwiek produkt przechowywany był zbyt długo lub w niewłaściwy sposób, barwa znacznika zaalarmuje o tym jego producenta, bądź też po prostu potencjalnego konsumenta. Dotychczas, bez otwierania opakowania, nie byliśmy w stanie tego stwierdzić” – podkreśla Chao Hang z Uniwersytetu Pekińskiego.

Testy, jakie naukowcy przeprowadzili dotychczas z udziałem mleka, zakończyły się powodzeniem. Tym samym, istnieje duża szansa na to, że znaczniki już niebawem pojawią się na sklepowych półkach. Zgodnie z zamysłem producentów, będzie to produkt ogólnodostępny – cena znaczników ma oscylować w granicach zaledwie kilku złotych.

Czytaj także:  Status Quo: Analiza Rynku Złota