Przejdź do treści

Wysoki Popyt Na Srebrną Biżuterię!

Jak wynika z ostatniej publikacji Silver Jewelry Buying Trends, ubiegły rok dostarczył jubilerom zajmującym się sprzedażą srebra naprawdę wielu powodów do radości. Aż 73% spośród nich zanotowało wyraźny wzrost sprzedaży srebrnej biżuterii w skali całego roku! Dla kolejnych 66% wyjątkowo korzystny okazał się sezon przedświąteczny, który – biorąc pod uwagę popularność srebrnej biżuterii – przyniósł im znacznie wyższe przychody niż w roku poprzedzającym (2012).

Jak zauważa Michael Barlerin z Silver Institute’s Promotion Service, ten rekordowo wysoki wynik nie jest żadną niespodzianką. „W ubiegłym roku otrzymaliśmy wiele sygnałów od współpracujących z nami jubilerów i handlarzy, wskazujących na to, że rok 2013 może być dla nich przełomowy pod względem popytu na srebrną biżuterię. Wspaniale jest jednak na własne oczy zobaczyć potwierdzenie tych słów” – podkreśla Barlerin.

Równie doskonałe nastroje panują wśród jubilerów, którzy swoją przyszłość widzą dziś w wyjątkowo jasnych barwach. Zgodnie ze wspomnianą publikacją, aż 92% z nich wierzy bowiem, że ubiegłoroczny, wysoki popyt na srebrną biżuterię nie był tylko jednorazowym epizodem, ale świadczy o nowym trendzie w branży jubilerskiej, który – ich zdaniem – utrzyma się przez kilka najbliższych lat.

Czytaj także:  Wenezuela Wprowadza Swoje Złoto Do Obiegu