Przejdź do treści

Pierwsze Pieniądze Na Wagę Złota!

Choć złote karty kredytowe to w sumie żadna nowość, na brytyjskiej wyspie Man wprowadzono pierwszą na świecie kartę wykonaną z królewskiego kruszcu, której kredyt oparto na… zdeponowanym w banku złocie!

Aby otrzymać wykonaną z 14-karatowego złota kartę Bullion Visa, trzeba najpierw zgromadzić sztabki o wartości przynajmniej 100 tysięcy funtów i zdecydować się na przechowanie go w skarbcach IMGold.

To nie pierwsza „złota karta” faktycznie wykonana ze złota. W 2012 roku w Kazachstanie Visa wydała złote karty wysadzane 26 diamentami, jednak po raz pierwszy pieniądze posiadacza takiej karty mają realną wartość.

Usługa powinna się cieszyć szczególnym zainteresowaniem wśród inwestorów, którzy przy obecnych notowaniach nie mogą się zdecydować na sprzedaż kruszcu, jednak chcieliby, by posiadany przez nich metal pracował na siebie, a nie bezczynnie leżał w sejfie. Dzięki nowej usłudze będą więc mogli „mieć ciastko i zjeść ciastko”.

Dzięki zabezpieczeniu w postaci kruszcu oprocentowanie kredytu ma wynieść poniżej 10%, a ze względów praktycznych każdy posiadacz złotego konta otrzyma także plastikową wersję karty.

Czytaj także:  Analiza Rynku Złota (18-22.11.2013)