Przejdź do treści

Złoty Putin w Kieszeni?

 

Miłość Rosjan do Władimira Putina wkroczyła na kolejny poziom. Na rynku nie brakuje koszulek czy akcesoriów z podobizną rosyjskiego prezydenta, pisaliśmy już także o pamiątkowej monecie z jego wizerunkiem. Teraz przyszła kolej na bardzo drogi i ekskluzywny sprzęt codziennego użytku. Taki, którym można popisywać się na każdym kroku, demonstrując poparcie dla ukochanego przywódcy – telefon komórkowy.

Za 147 tysięcy rubli, czyli ponad 13 tysięcy złotych, można kupić iPhone’a 5S, którego tylna klapka wykonana jest z 18-karatowego złota, a zdobi ją portret Władimira Putina, a także herb z dwugłowym orłem i fragment rosyjskiego hymnu.

Jak podają rosyjskie media, telefon włoskiej firmy Caviar stworzono głównie z myślą o najwyższych rangą urzędnikach administracji państwowej, a także szefach największych rosyjskich spółek.

Jak twierdzi producent, Putin stał się „symbolem nowego pokolenia”, a korzystanie z ekskluzywnego urządzenia nazwanego „Supremo Putin” to „najlepszy sposób na wyrażenie patriotyzmu”.

Co ciekawe, produkując telefon z wizerunkiem Putina firma umieściła rosyjskiego prezydenta w tym samym gronie, co Leonarda de Vinci, Mohammeda Ali i Steve’a Jobsa, których portrety również zostały uwiecznione na złotych iPhone’ach.

Czytaj także:  Państwo Islamskie Wprowadzi Złotą Walutę?