Przejdź do treści

Lipiec Pod Znakiem Palladu!

Przez ostatnie dwa tygodnie notowania palladu konsekwentnie rosły, by w końcu osiągnąć astronomiczny poziom 874 dolarów za uncję. Analitycy podkreślają, że wczorajsza cena jest najwyższą od trzynastu lat!

Na tym jednak nie koniec! Wiele wskazuje bowiem na to, że przyszłe notowania palladu dostarczą inwestorom jeszcze większych powodów do radości. Eksperci z TD Securities uważają, że w przeciągu nadchodzących miesięcy cena białego metalu nadal będzie piąć się w górę!

Za przewidywanym wzrostem ceny palladu stoi przede wszystkim coraz większe zapotrzebowanie na fabrycznie nowe samochody. Tendencja ta widoczna jest już od kilku miesięcy – głównie w Chinach i w Stanach Zjednoczonych. Eksperci przewidują, że popyt na samochody z salonu tylko w tym roku wzrośnie tam o co najmniej 4%, co z kolei wyraźnie odbije się na cenie używanego do produkcji katalizatorów palladu.

Nie bez znaczenia dla notowań białego metalu pozostanie również wyraźny spadek jego podaży, jaki – w związku z trwającymi od pięciu miesięcy strajkami – zanotowali czołowi producenci palladu w Republice Południowej Afryki.

Zdaniem ekspertów z TD Securities, wszystko to wyraźnie wpłynie na cenę palladu, która już niebawem dosłownie… wystrzeli w górę. Jeśli wierzyć ostatnim spekulacjom giełdowym, notowania białego metalu mogą osiągnąć rekordowy poziom 940 dolarów za uncję jeszcze na przełomie 2014 i 2015 roku!

Czytaj także:  7 Czynników Wpływających Na Cenę Złota