Przejdź do treści

Pierwsza Wirtualna Waluta Oparta Na Złocie!

Jak donosi agencja Reuters, amerykański dealer metali szlachetnych, firma Anthem Vault, wyemitowała wczoraj pierwszą cyfrową walutę opartą na fizycznym złocie. Nowy produkt ma na celu popularyzację metali szlachetnych jako środków płatniczych, zwłaszcza przy transakcjach on-line.

Firma z Las Vegas oświadczyła, że planuje emisję 10 milionów wirtualnych monet zwanych „INNCoins”, których wartość oparta będzie na 100 gramach złota. Zgodnie z założeniami Anthem Vault, w ciągu najbliższego roku wszystkie te monety mają znaleźć się w obiegu.

– Nowy pomysł powinien sprawić, że złoto, które łączy w sobie zalety efektywnego środka przechowania wartości i wymiany handlowej, stanie się bardziej akceptowalną walutą – powiedział Reutersowi Anthem Blanchard, szef Anthem Vault.

Wczorajsza premiera INNCoin’a to jednak dopiero początek. Do końca września firma planuje uruchomienie całego pakietu walut opartych na większych ilościach złota, a także na innych metalach szlachetnych.

INNCoin jest jedną z coraz liczniejszych ostatnio krypto-walut, spośród których największa sławę zdobył na razie bitcoin, działający w zdecentralizowanej sieci peer-to-peer. Dzięki temu nie może go regulować żadna instytucja ani rząd.

Czytaj także:  Rtęć, czyli "żywe srebro"