Przejdź do treści

Jakie Złoto Najchętniej Kupują w Dubaju?

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która jest jednym z największych światowych centrów handlu złotem, można spotkać wszelkie narodowości. Okazuje się, że każda z nich ma swoje preferencje jeśli chodzi o zakup kruszcu.

Według Dubai Gold and Jewellery Group (DGJG) najlepszymi klientami wcale nie są bogaci mieszkańcy Emiratów, ale obywatele Indii. Szczególnie upodobali sobie oni jeden konkretny typ złota – wcale nie to najczystsze, a 22-karatowe.

Ponieważ najchętniej kupują kruszec w formie biżuterii, wolą złoto o niższej próbie, które jest bardziej odporne na zarysowania i jednocześnie ma charakterystyczny, żółtawy kolor. 22 karaty to ponadto najwyższa próba, którą można traktować również jako inwestycję.

Czemu tak chętnie kupują w Dubaju? Według DGJG opodatkowanie złota w Indiach wciąż zachęca konsumentów do zakupów kruszcu tam, gdzie jest on zwolniony z VAT-u. A ponieważ złoto ma dla mieszańców Indii ogromne znaczenie religijne i kulturowe, popyt na nie nie słabnie.

Inne narodowości także mają swoje preferencje. Czyste złoto najwyższej próby przyciąga przede wszystkim Chińczyków i mieszkańców Dalekiego Wschodu, a goście ze Środkowego Wschodu zdecydowanie wolą złoto o próbie 21-karatów. Co ciekawe, złota biżuteria wykonana z zaledwie 18-kratowego złota trafia zwykle w ręce amerykańskich i europejskich turystów.

Czytaj także:  Kampania Ze Złotem w Tle