Przejdź do treści

„Niebieski Księżyc” Znowu Na Rynku!

Jak donosi Bloomberg, rzadki niebieski diament, który na początku bieżącego roku odnaleziono w Republice Południowej Afryki, został już oszlifowany i wkrótce ponownie trafi pod młotek!

Na ważący dokładnie 29,6 karata kamień natrafiono w kopalni Cullinan w połowie stycznia. Znalezisko od razu wzbudziło wiele emocji – nie tylko ze względu na swoją pokaźną gramaturę, ale przede wszystkim dzięki niezwykle intensywnej błękitnej barwie. „Każdy kto widzi ten diament, po prostu się w nim zatraca. Nie jestem w stanie opisać głębi jego koloru” – podkreśla Suzette Gomes, Chief Executive Officer z Cora International.

To właśnie amerykański koncern jest dziś w posiadaniu diamentu, za który jeszcze na początku tego roku zapłacił prawie 25,6 mln USD (ok. 826,8 tys. USD/ct)! Dziś, po zakończeniu półrocznych prac szlifierskich, ważący 12 karatów „Niebieski Księżyc” czeka na nowego właściciela, a eksperci z Cora International zacierają ręce w oczekiwaniu na emocjonującą licytację.

„Możliwość pracy z tym kamieniem to ukoronowanie mojej kariery. Już rozmawiają z nami potencjalni kupcy, choć diament będzie dostępny na rynku najwcześniej w styczniu przyszłego roku” – zdradza Bloombergowi podekscytowana Gomes.

Do tego czasu kamień będzie można podziwiać w Muzeum Historii Naturalnej w Los Angeles. Wystawa rusza już za dwa tygodnie.

Czytaj także:  Co Wiesz o Certyfikacji Diamentów?