Przejdź do treści

Złoto Alternatywą dla ZUS i OFE?

ZUS czy OFE? Wczoraj upłynął termin na podjęcie decyzji w sprawie przekazania części swojej składki emerytalnej. W ostatniej chwili wiele osób zdecydowało się pozostawić pieniądze w funduszach, ale tak naprawdę wybór był żaden – między złym a gorszym.

Polacy nie mają już złudzeń, że system emerytalny się wali. Według badań instytutu Homo Homini (przeprowadzonych w 2012 roku czyli jeszcze przed trwającym dziś zamieszaniem) aż 84% Polaków nie wierzy, że państwo zabezpieczy ich emerytalną przyszłość. Emeryci otrzymują mniej, niż gdyby oszczędzali we własnym zakresie.

Polakom nie pozostaje nic innego, jak wziąć przyszłość we własne ręce. Alternatywą może być korzystanie z konta oszczędnościowego lub systematyczne gromadzenie złota. To drugie wydaje się szczególnie dobrym rozwiązaniem, ponieważ daje nie tylko spokój, ale i niezależność.

Od czego? Od podatków VAT i Belki, od innych form oszczędzania, od inflacji czy od niespodziewanych wydatków. A także od nowych pomysłów rządu na rozwiązanie problemu kurczącego się społeczeństwa.

Czytaj także:  Spekulacje, Presja i Silny Opór: Analiza Rynku Złota