Przejdź do treści

Monety i Sztabki Na Wyciągnięcie Ręki!

W stołecznym centrum Expo XXI rozpoczęły się dwudniowe targi Monety Expo Warsaw 2014. Dziś i jutro można tam zobaczyć (a także kupić) najciekawsze monety kolekcjonerskie i inwestycyjne z całego świata.

Organizatorem wydarzenia i jego pomysłodawcą jest Polskie Biuro Numizmatyczne. W ubiegłym roku targi powiększono o sekcję filatelistyczną, a tym razem – dzięki udziałowi Mennicy Złota – w ofercie znalazły się również monety i sztabki inwestycyjne.

Do atrakcji tegorocznej edycji należy specjalna emisja monet o nominale 2 euro z mennicy San Marino. Wybito ich zaledwie 1000 sztuk i będą dostępne wyłącznie dla gości targów. Warto podkreślić, że wartość takiej monety z ubiegłego roku wzrosła już dwukrotnie.

Wśród gości Monety Expo Warsaw znalazły się także m.in. mennica z Singapuru (jedna z największych w Azji), a także Poczta Polska i Poczta Wysp Owczych. Z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego w ramach targów odbędzie się ponadto ogólnopolska wystawa prezentująca kolekcjonerskie materiały z czasów wojny.

Jednak warszawskie targi to gratka nie tylko dla kolekcjonerów. Na stoisku Mennicy Złota można zobaczyć m.in. sztabki ze Szwajcarii, Australii czy USA, a także rzadką, kilogramową złotą monetę z Królewskiej Mennicy Kanadyjskiej, a nawet 10-kilogramową srebrna monetę z Mennicy w Perth.

 

Targi potrwają do jutra.

Miejsce: Warszawskie Centrum EXPO XXI
ul. Prądzyńskiego 12/14, 01-222 Warszawa
Godziny otwarcia: 10:00-16:00
Jednodniowy bilet wstępu: 10 PLN

Czytaj także:  Znaleźli Zakopane Złoto, Zgubiła Ich Rozrzutność