Przejdź do treści

Spacer Po Stu Milionach? Takie Rzeczy Tylko w Chinach!

 

Chińczykom naprawdę dobrze się powodzi, więc świętują z prawdziwym rozmachem. Z okazji „Złotego Tygodnia” w jednym z chińskich centrów handlowych można pospacerować po chodniku wykonanym ze sztabek czystego złota!

Jak donosi portal Chinanews.com, fragment przejścia w wewnętrznej części centrum handlowego w Yichang, wykonano z 606 lśniących kilogramowych sztabek o łącznej wartości ponad 100 milionów złotych! Ze względów praktycznych (oraz bezpieczeństwa) sztabki przykryto oczywiście szklanym panelem. Ponieważ w Chinach wierzy się, że chodzenie po złocie przynosi szczęście, licznie zgromadzeni zwiedzający i klienci tłumnie przechadzają się po najdroższym chodniku świata.

Tę niecodzienną atrakcję zainstalowano z okazji 18. rocznicy otwarcia centrum handlowego, ale przede wszystkim ma ona przyciągnąć klientów w związku z nadchodzącym „Złotym Tygodniem” – świętem narodowym upamiętniającym utworzenie Chińskiej Republiki Ludowej w 1949 roku. Po zakończeniu jego obchodów złoty chodnik zostanie zdemontowany.

Czytaj także:  Popyt Na Złoto Spadł, Ale Nie w Europie