Przejdź do treści

USA – Najgorszy Inwestor Świata!

Odkąd wszyscy staliśmy się ofiarą upadku systemu finansowego z 2008 roku, inwestorzy na całym świecie zaczęli masowo kupować złoto. Okazuje się, że pod prąd i wbrew zdrowemu rozsądkowi działa tylko jeden naród – Amerykanie.

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zaczęli kupować MNIEJ złota i zajęli pod tym względem ostatnie miejsce na świcie. Ma to bezpośredni związek z działaniami Fed-u, który wmówił obywatelom, że żadnego kryzysu nie ma, a jeśli nawet był, to już się dawno skończył. Wszystko jest przecież pod kontrolą.

Dlatego Amerykanie nie myślą o przyszłości i spokojnie wydają swoje pieniądze. I będą to robić tak długo, aż uderzy ich rzeczywistość. Aż wywołają kolejny, globalny kryzys.

Jak widać na poniższym wykresie, w latach 2008-2013 każdy region na świecie zanotował zwiększone zakupy fizycznego kruszcu – jedynego narzędzia do walki z inflacją i światowym kryzysem. Każdy poza USA.

Jedyny region, który we wspomnianym okresie nabył mniej złota niż Stany Zjednoczone to Środkowy Wschód. Tyle, że zmiana pomiędzy rokiem 2008 a 2013 jest pozytywna. W USA, w tym najgorszym od wielu lat okresie, sprzedaż złota spadła.

Czytaj także:  Cena Palladu Wystrzeli w Górę?