Przejdź do treści

Zobacz Telefony Zdobione 24-karatowym Złotem!

123
Żyjemy w czasach, w których telefony komórkowe oferują coś więcej niż tylko możliwość pozostania w kontakcie z innymi. Odpowiednio wykonane, mogą także podkreślać wysoki status materialny swoich właścicieli. Szczególnie, jeśli mowa o aparatach z 24-karatowego złota…

Co tam sportowy samochód albo ekskluzywny zegarek. Ci, którym marzy się coś naprawdę wyjątkowego, powinni zaopatrzyć się w… złoty telefon! Poniżej prezentujemy najdroższe modele świata:

Goldvish – Equilibrium

1

To cacko może pochwalić się wyjątkowo wytrzymałą baterią. Jeśli wierzyć zapewnieniom producenta, telefon nie rozładuje się nawet przez… 20 dni. Niestety – za taki luksus trzeba słono zapłacić. Tylko wersja podstawowa telefonu kosztuje aż 7,3 tys. dolarów. A co jeśli marzy nam się coś bardziej ekstrawaganckiego? Żaden problem! W asortymencie szwajcarskiej firmy znajduje się także model ze złota i platyny, wysadzany dodatkowo kamieniami szlachetnymi. To jednak oferta tylko dla tych, którzy gotowi są zapłacić 110 tys. dolarów…

Savelli – Jardin Secret

2

Te luksusowe smartphony składa się ręcznie przy użyciu takich materiałów jak złoto, diamenty czy skóra aligatora. Poza zachwycającym projektem, uwagę przykuwa także nowoczesny interfejs, opracowany przez światowej klasy specjalistów. Ale uwaga – nie tylko parametry techniczne telefonu mogą nas przyprawić o zawrót głowy. Nie mniejsze wrażenie robi też jego cena, wahająca się w granicy… 10 tys. dolarów!

Vertu – Signature Touch

3

Model Signature Touch wytwarza się przy użyciu skóry i tytanu, co czyni go wyjątkowo odpornym na zniszczenia i zarysowania. Ale to nie koniec zalet! Oprócz wyjątkowo wytrzymałego telefonu, klient brytyjskiego koncernu w komplecie zyskuje także cały asortyment luksusowych usług, takich jak wstęp do najbardziej ekskluzywnych klubów świata czy wyręka w bookowaniu eleganckich hoteli. Cena tego nietypowego pakietu to ponad 11 tys. dolarów.

Czytaj także:  Ewolucja rynku złota w Londynie

Ulysse Nardin – Chairman

5

14 tys. dolarów to najniższa kwota, jaką zapłacimy za produkt renomowanej firmy Ulysse Nardin. Seria telefonów ze Szwajcarii może poszczycić się nawet wpisem w Księdze Rekordów Guinessa, gdzie figuruje pod hasłem najdroższej serii smartphonów na świecie. I nic dziwnego! Telefony te składa się ręcznie z ponad trzystu częsci – również tych wykonanych ze szczerego złota.Wrażenie robi także profesjonalny czytnik linii papilarnych oraz umieszczona z boku obudowy koronka, która pozwala na ręczne ładowanie baterii!

Aesir – AE + Y

6

Telefon z klawiaturą wykonaną z 24-karatowego złota? To możliwe! Oczywiście pod warunkiem, że na Twoim koncie znajduje się 36 tys. dolarów… Co ciekawe, choć produkt duńskiej firmy Aesir nie ma ani aparatu fotograficznego, ani nie daje możliwości połączenia się z internetem, chętnych na jego zakup nie brakuje. To za sprawą zachwycającego projektu, nad którym pracowali najznakomitsi designerzy świata.

Apple – iPhone 5

7

Chociaż rynek podbija już nowa wersja słynnych smartphonów z jabłuszkiem, właściciel tego modelu raczej nie musi się tym martwić. Jego iPhone zawsze będzie robił wrażenie. Trudno, żeby było inaczej, skoro cena telefonu to – bagatela – 15,3 mln dolarów! Właśnie tyle pewnien chiński przedsiębiorca zapłacił za niewiarygodnie ekskluzywną wersję iPhone’a 5. Smartphone został stworzony przez brytyjskiego projektanta, Stuarta Hugnesa. Jego obudowę pokrywa kilkaset krystalicznie czystych diamentów oraz 24-karatowe złoto o wadze przekraczającej 135 gramów. Wrażenie robi także sam przycisk „home”, który na życzenie klienta zastąpiono jego rodzinną pamiątką – ogromnym czarnym diamentem.

Źródło: komputerswiat.pl