Przejdź do treści

Zaskakujący Rekord w Świecie Diamentów!

Nowojorska aukcja brytyjskiego Sotheby’s przyniosła ze sobą nowy, a przy tym niespodziewany rekord cenowy! Finalna cena diamentu o przepięknej, intensywnie błękitnej barwie, okazała się ponad dwukrotnie wyższa od tej sugerowanej przed licytacją! W efekcie, kamień sprzedano nie za 15 mln, ale za… 32,645 mln dolarów (ok. 110 mln złotych).

To nowy rekord w świecie kamieni szlachetnych! Przepiękny diament w kształcie kropli okazał się bowiem najdroższym niebieskim diamentem, jaki kiedykolwiek trafił pod młotek. A to jeszcze nie wszystko! Również cena za każdy z jego 9,75 karatów – 3 348 205 dolarów (ponad 11 mln złotych) – na długo zapisze się w historii jako najwyższa stawka, zaoferowana dotychczas za jakikolwiek diament.

Jak informuje Sotheby’s, szczęśliwym posiadaczem tego krystalicznie czystego kamienia został anonimowy inwestor z Hongkongu. Dotychczas diament należał Rachel Lambert Mellon – jednej z najbardziej zapalonych kolekcjonerek sztuki w Stanach Zjednoczonych, która zmarła w marcu bieżącego roku.

AM

Czytaj także:  Jeśli Diament, To Jaki?