Przejdź do treści

Jedną Nogą w Kryzysie!

Eksperci są zgodni, jak jeszcze nigdy wcześniej. Wirtualne platformy handlu oparte na sztucznie wykreowanym pieniądzu, nie są w stanie przetrwać najbliższych lat, a kryzys rozleje się po całym globie.

Niczym niezabezpieczony pieniądz nie ma przyszłości. Umowa społeczna, leżąca u podstaw nowoczesnej teorii pieniądza, po prostu zawodzi. Pod pretekstem przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu, legalnie odmawia się nam realizacji części transakcji w gotówce, która oczywiście jest prawnym środkiem płatniczym.

Masowo wypychani w sidła wartości, niemających fizycznego odpowiednika, z niepokojem obserwujemy bliźniaczą sytuację na rynku metali szlachetnych. Na rok 2010 każda uncja fizycznego złota czy srebra posiadała aż 100-krotność swojej masy w postaci kontraktów i certyfikatów!

Czytaj także: Czy Polska zbankrutuje podczas kolejnego kryzysu?

Czołowi ekonomiści już biją na alarm. Problem zauważony został przez obecne władze największych regulatorów gospodarczych świata, a podjęte kroki sugerują, że kryzys praktycznie już trwa.

Implementacja limitu zmienności cen na część kontraktów NYMEX/COMEX w wysokości $400

Co takiego wiedzą władze największych parkietów świata, że zabezpieczają rynek metali szlachetnych przed bardzo dużą zmiennością cen i brakiem płynności?

Przyznanie ,,paczki ratunkowej” w wysokości $200 000, każdemu pracownikowi agencji OCC, nadzorującej amerykańskie banki centralne oraz komercyjne

Po co pracownikom państwowym zapasy wody i amunicji? Czy osoby najlepiej znające aktualną sytuację systemu bankowego obawiają się o swoją przyszłość?

Zgoda władz amerykańskich na handel instrumentami dłużnymi pomiędzy największymi bankami, a podmiotami drugimi – o ile zabezpieczone są przez Federalny Depozyt Ubezpieczeń

O niekontrolowanych szkodach wywołanych handlem instrumentami dłużnymi przekonaliśmy się w 2008 roku. Dlaczego po raz kolejny gwarantujemy ratunkowy wykup długów z pieniędzy podatników?

Czytaj także:  Złoto Na Emeryturę? Brytyjczycy Podejmą Decyzję!