Przejdź do treści

Skarbiec DB w Londynie na Sprzedaż!

Kiedy w czerwcu ubiegłego roku Deutsche Bank otworzył ogromny skarbiec w Singapurze, Niemcy byli podekscytowani możliwością przechowywania nawet 200 ton złota poza tradycyjnymi lokalizacjami w Londynie, Zurychu i Nowym Jorku. Dziś jednak pojawiają się głosy, że w związku z aferami wokół manipulacji złotem i oskarżeń pod adresem DB, ten wycofuje się z fizycznego obrotu metalami i nowy skarbiec wkrótce trafi na sprzedaż.

Ale to nie koniec. Wygląda na to, że bank chce się pozbyć także swojego najnowszego nabytku. Jak donosi Reuters, Deutsche Bank zaczął przyjmować oferty na swój londyński skarbiec, który zaczął działać dopiero pół roku temu.

Zarządzana i zabezpieczana przez agencję ochrony G4S konstrukcja może pomieścić aż 1,5 tysiąca ton złota. Choć skarbiec stanowi atrakcyjną ofertę, Reuters zauważa, że z uwagi na liczne skandale dotyczące manipulacji rynkiem złota, bankowi może być trudno znaleźć nabywcę w najbliższym otoczeniu. Jako potencjalnego kupca, Agencja wskazuje chiński bank ICBC, który podobno chciałby zostać ważnym graczem także na scenie europejskiej.

Lokalizacja skarbca teoretycznie pozostaje tajemnicą, jednak firma G4S musiała ją ujawnić, kilka lat temu składając wniosek o pozwolenie na budowę. W kwietniu 2012 roku nieruchomość przy Abbey Road 291 została sprzedana za 4,5 miliona funtów. Aktualna cena, zważywszy na wprowadzone od tego czasu udoskonalenia, może być nawet nieco wyższa.

MW

Czytaj także:  Walentynki Ze Złotem Za Dwa Miliony!