Przejdź do treści

Złoto Najlepszą Alternatywą Dla ZUS i OFE?

Carpe diem! Z biegiem lat sentencja ta zgromadziła wokół siebie liczne grono entuzjastów. Konsumpcjonizm stał się chorobą narodową Polaków. Żyjemy chwilą, nie bacząc na to, co przyniesie jutro. Niestety – efekty takiej niefrasobliwości są opłakane. Lada dzień czeka nas prawdziwy emerytalny kataklizm!

Za oszczędzanie zabieramy się podobnie, jak za odchudzanie – od jutra. Tymczasem każdy miesiąc zwłoki to niższa emerytura! Najwyższy czas uświadomić sobie, że rząd nie dba o nasze świadczenia. W walce o godną jesień życia, możemy liczyć tylko na siebie.

Najdotkliwiej przekonali się o tym dzisiejsi emeryci, którzy zaniechali oszczędzania na własną rękę, licząc na to, że świadczenia z ZUS zagwarantują im godną starość. Efekt? Ich poziom życia jest w tej chwili najniższy w całej Unii Europejskiej. A będzie tylko gorzej! Eksperci przewidują, że już za ćwierć wieku, emerytura przeciętniej kobiety wyniesie jedynie 37 proc. średniej krajowej, zaś mężczyzny – 40 proc.

Skąd w takim razie pokolenie dzisiejszych 40-latków weźmie pieniądze na leczenie, opłaty czy po prostu zasłużone wakacje? Bo chyba nikt już się nie łudzi, że wpłacane przez lata składki wrócą do nas, kiedy będziemy ich potrzebować…

Przeczytaj artykuł: Jak oszczędzać na dodatkową emeryturę?

 

24 komentarze do “Złoto Najlepszą Alternatywą Dla ZUS i OFE?”

 1. nie warto czekać! Złoto jest wspaniałym pieniądzem, więc jest podatne na zmiany cen. Ja nie zamierzam sobie pluć w brodę za kilka lat- najlepiej zacząć już dziś!

 2. Każda osoba, w każdym wieku może zadbać o swoją dalszą przyszłość i spokojna starość!!! Kto jak nie My?
  Sami jesteśmy kowalami swojego życia i tylko od Nas zależy jakie będzie „jutro” . NIE ma nad czym sie zastanawiać – złoto to jest decyzja mądra i w sumie 100 % trafna !!!

 3. Dokładnie, popieram i po raz kolejny zaznaczę, że sama o to zadbałam aby moje jutro było spokojniejsze i zachęcam wszystkich, „bierzcie sprawy w swoje ręce” ZŁOTO = zysk *3, czegoż więcej chcieć ;) a dodatkowo za każdy zdefiniowany plan otrzymasz miły bonus, ubezpieczenie AIG NNW gratis ;)

 4. Idealne wejście w myśleniu o „jutrze” jest Program PSGZ – Kazdy moze wstąpić i zadecydować inwidualnie od własnych zakresów finansowych ile i na jaki okres. Program idealnie podlicza Ci wstępny zysk a sztabeczki przychodzą Ci do domu. O nic się już nie trzeba martwić. Jedynie co z naszej strony musi być to systematyczne wplacanie zdeklarowanej sumy. proste , przejrzyste.

   1. Program liczy tylko wybrane kiedy zloto bulo na górce, zauważ ze program przyjmuje lata 2008-2012 zastanów sie dlaczego

 5. Co za cyniczny komentarz. ” zesrac” Panie Zbychu to ewentualnie można się z radości za parę lat, gdy zobaczymy korzyści z Programu PSGZ. Pozdrawiam

  1. Popieram Panią Kamile. Sam jestem w tym programie około roku i namacalnie widzę o wiele większe korzyści niż z tradycyjnych lokat. I śmiało można mnie nazwać szczęściarzem a pewnie będzie jeszcze lepiej

 6. Przy obecny systemie emerytalnym nie mamy co marzyć o godnej emeryturze. Musimy szukać innych oszczędności bo dosłownie zostaniemy z niczym. Wystarczy jedna prosta rzecz : systematyczność i zobaczymy tylko same korzyści z programu PSGZ. Panie Zbyszku z skąd ten jad ?? Jeżeli ma Pan jakieś wątpliwości odpowiemy na wszystkie pytania ;)

 7. justyna_brodowska@wp.pl

  Każdy z nas lubi być niezależny! Względem samoobrony „finansowej” w postaci inwestycji w złoto chcąc zabezpieczyć się na okres emerytalny na pewno ową niezależność sobie zapewniamy- przede wszystkim niezależność od Państwa. Taka alternatywa to przede wszystkim bezpieczna lokata kapitału. Najlepsza polisa ubezpieczeniowa jaką możemy sobie wykupić. Złoto ma nam pozwolić spać spokojnie i być zabezpieczonym na wypadek jakiejś finansowej katastrofy.

 8. Jeśli chodzi o zabezpieczenie się przed ZUE. Gdzie ustawowo „instytucja” wypłaca DOBROWOLNIE świadczenie emerytalne. Tak ! ZUS nie ma obowiązku nam ODDAĆ naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Dlatego najlepszym zabezpieczeniem jest dywersyfikacja (podział) naszych inwestycji. Gdzie 10% do 20% zalecane jest na inwestycje w metale szlachetne.

 9. Zadbajmy o swoją kondycję zarówno fizyczną i finansową, a to zagwarantuje nam godną i pełną życia emeryturę. Ale o życie na emeryturze musimy pomyśleć już dzisiaj! Niestety państwo nie zapewni nam godnej emerytury, więc zapewnijmy i zadbajmy o to sami. Program Systematycznego Gromadzenia Złota jest strzałem w dziesiątkę. Jest dopasowany do portfela każdego z nas – już od 50 zł. I co najważniejsze zyskiem uzyskanym ze złota nie trzeba się dzielić z US :) – czysty zysk :)
  Nad czym się więc tu zastanawiać ?! Inwestujmy w swoje lepsze jutro ;)

 10. Ogolnie wiadomo ze ZUS zmusza nas do placenia skladek nie tylko w sektorze biznesu ale rowniez ludzie pracujacy fizycznie maja potracane skladki,ogolnie tez wiadomo ze pieniadze ktore ZUS pozyskuje od nas wszystkich sa w 100% przeznaczone na bierzace wyplaty rencistom , wniosek ze te pieniadze nie sa w obrocie i nie zarabiaja, w przypadku zlota jest zupelnie odwrotnie wplacasz pieniadze i otrzymujesz zloto najlepsza walute na swiecie bo zloto sie nie traci na wartosci tak jak waluty.Wniosek jest prosty Oszczedzaj w Zlocie.
  Co pare lat jest glosno ze podniesiono do Twojej renty o 20 czy35 zl ,przy zlocie w jeden dzien mozesz zyskac od 5-10 zl na 1 gramie !!!,warte przemyslenia….prawda ???

 11. Pan „JA” będzie żył z „dogodnej” emerytury, z której będzie mógł wyjechać na wakacje do dyskonta na zakupy- byleby starczyło do 1….a Ci co za w czasu pomyśleli będą mogli spokojnie na stare lata realizować swoje marzenia :)

 12. „Złoto jest skarbem. Co do tego nie ma wątpliwości. Ten kto ma go pod dostatkiem jest bogaczem, niezależnie od aktualnej koniunktury. Dlatego w najcenniejszy z kruszców zbroją się najsilniejsze gospodarki świata, mając świadomość, że mimo wielu prognozowanych dla złota zmierzchów, żaden jeszcze tak naprawdę nie nadszedł. I raczej nie nadejdzie.” Warto wziąć sobie te słowa do serca,przemyśleć sprawę i zacząć lokować swoje oszczędności w ten kruszec.

 13. skoro tak wszyscy wychwalacie i piszecie o samych zaletach, proszę o namiar gdzie znajdę więcej info na ten temat ? Z góry serdeczne dzięki ;)

 14. Piotr wspomniał o 10- 20 % inwestycji w metale szlachetne. Ja wychodzę z założenia, że najrozsądniejsze było by zainwestowanie 20% w srebro i 20% w złoto. Obydwa metale są „bezpieczne”, natomiast obydwa charakteryzują się dwoma świetnymi walorami. Złoto nie jest opodatkowane, srebro ma niesamowity potencjał w zastosowaniu go w innowacyjnych technologiach. Poprzedni strzał to informacja o zastosowaniu go w panelach słonecznych 2009-2012 wykres mówi sam za siebie. Możliwością zysku z inwestycji przebiło nawet złoto! Lokowanie kapitału w różne aktywa pozwala lepiej zabezpieczyć nasze środki finansowe i zmniejsza ryzyko niepowodzenia jednego z nich.

 15. Manipulacja wszystkim i wszystkimi w dzisiejszych czasach wydaje się być chlebem codziennym. Bez względu na co patrzymy, na jakąkolwiek dziedzinę życia, jesteśmy sterowani niczym marionetki. Jedyne na co mamy jeszcze względny wpływ to nasze finanse. Nie pozwólmy przejąć i nad tym kontroli! Weżmy przyszłość w swoje ręce. Wiadomo, że wszystko co względnie nowe, może powodować jakieś wahanie, niepewność… Zgadzam sie z AlfaEcho, że trzeba mądrze ulokować jakby nie patrzeć, naszą przyszłość :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.