Przejdź do treści

Tak Produkuje Się Złoto w XXI Wieku

Profesjonalne wydobycie złota to ważna gałąź przemysłu i wymaga działania na ogromną skalę. By lepiej zrozumieć skomplikowany proces wydobycia, Światowa Rada Złota przyjrzała się pracy największych kopalni na świecie. Oto, jak dziś produkuje się złoto (materiał w języku angielskim):

21 komentarzy do “Tak Produkuje Się Złoto w XXI Wieku”

 1. Popieram, robi wrażenie…ale ten trud i złożoność jest doceniony w efekcie końcowym przez swój blask i błysk ;) hmmmm widok takiej jeszcze gorrrrrrrrrrącej sztabki – bezcenny ;)

 2. Ten ” Świat” to nie tylko piękna np biżuteria złota , ale przede wszystkim ciężka praca. Wydobycie złota, następnie obróbka i sam proces twórczy. Właśnie dlatego warto się przyjrzeć dokładniej surowcom, które są wykorzystywane w branżach inwestycyjnych czy jubilerskich.

 3. Ciężka praca, trud, obróbka to złożoność procesów, a my znamy i zazwyczaj widzimy tylko świecący efekt końcowy.

 4. Oglądaliście kiedyś na Discovery Channel Gold Rush ? Tam to dopiero chłopaki walczą żeby wydobyć kilka samorodków ;) Sam proces jest bardzo ciekawy :)

     1. właśnie tych nowych nie widziałam rozumiem że to ten co z dziadkiem chwilowo pracował ? w takim razie trzeba mu pogratulować ;)

 5. Ok, trud trudem ale jaki efekt końcowy:)Wydobycie węgla,złota czy ropy naftowej wszystko wymaga ciężkiej pracy.. I tak sam proces jest już zautomatyzowany…

 6. Z przyjemnością i zaciekawieniem oglądam filmy na NG o poszukiwaniu i wydobywaniu złota. To temat pasjonujacy i dalej pobudzający wyobraźnię.

 7. Wydobycie tego kruszcu jest dość ciężkie niezależnie od metody, ale ta górnicza to jedna z najcięższych i wymagająca dużego nakładu pracy i energii aby uzyskać tak piękną czystą sztabę

  1. W Afryce brak wody, bo nie ma komu studni wykopać, a w kopalni woda, którą schładza się maszyny i płucze się złoto pozyskiwana jest z odwiertów głębinowych.

 8. Fajny proces technologiczny. Chętnie przyjżałbym się z bliska. Odlewy oczywiście robią największe wrażenie, piękne to.

 9. To jak ? Wycieczka do Indonezji? Tam w Górach Śnieżnych znajduje się największa kopalnia złota i miedzi na świecie :)
  Ech na samą myśl dostaję gorąąączki :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.