Przejdź do treści

Zapłacimy Złotem Za Zakupy w Internecie?

Czy ludzie kiedykolwiek przekonają się do kryptowalut? Wątpliwości w tej kwestii nie mają władze BitGold – nowego startup’u założonego w Toronto. Zgodnie z długoterminową strategią firmy – konsumenci nie tylko przekonają się do posługiwania Bitcoinem, ale powstanie także ogromny popyt na płatności z wykorzystaniem metali szlachetnych.

W najbliższym czasie firma BitGold planuje przejęcie bardzo dużej, choć nierentownej spółki wydobywczej – Loma Vista Capital. Cały zabieg wydaje się nieco bez sensu, jednak LVC jest spółką publiczną notowaną na kanadyjskim parkiecie, co znacznie ułatwi szybki debiut charyzmatycznego startup’u.

,,Złoto od wieków wykorzystywane jest jako podstawowy instrument utrzymania wartości monetarnej. Dzięki jego unikalnym właściwościom chemicznym i fizycznym stało się także nieodłącznym elementem przemysłu. BitGold wierzy, iż właśnie dlatego złoto jest idealną alternatywą dla standardowych walut, które są narażone na nadmierną inflację oraz deflację, a nawet dla nowoczesnych krypto-pieniędzy, których zmienność cenowa w dalszym ciągu odstrasza część rynku” – tak brzmiała wiadomość przekazana akcjonariuszom LVC przez dyrektorów BitGold.

Chcąc zapoznać konsumentów z możliwościami, jakie daje realizacja płatności w formie metali szlachetnych – startup w najbliższym czasie planuje wprowadzenie nie tylko specjalnej karty debetowej, ale także międzynarodowej sieci bankomatów.

Według firmy, całe złoto będzie alokowane, czyli każda sztabka poprzez swój indywidualny numer seryjny zostanie przypisana do konkretnego właściciela. Oprócz tego każdy klient „na żądanie” będzie mógł pobrać fizyczny kruszec z wybranego wcześniej skarbca.

,,Dzięki nowoczesnej platformie jesteśmy w stanie połączyć obecną, światową infrastrukturę transakcyjną z nadzwyczaj bezpiecznym systemem skarbców. BitGold za główny cel stawia sobie, aby handel złotem mógł odbywać się w mikro kwotach, a kruszec był łatwy do pozyskania, przechowania i sprzedaży, co uczyni go nieodłącznym elementem codziennych zakupów” – kończy firma w swoim komunikacie do akcjonariuszy.

18 komentarzy do “Zapłacimy Złotem Za Zakupy w Internecie?”

 1. Poddaje wątpliwości całą koncepcję. Niby jest napisane że są to założenia długoterminowej strategii, gdzie pierwsze kroki ku jej zrealizowaniu stawiane będą już w najbliższym czasie ale śmiem wątpić czy zastąpimy nasz dotychczasowy system płatności. Pomyślmy jakie konsekwencje może nieść taka zmiana i ile osób czy organizacji straciłoby sposób na zarabianie pieniędzy na różnego rodzaju przewalutowaniach etc. Według mnie społeczeństwo nie jest gotowe jeszcze na takie zmiany. Może przyszłe pokolenie. Choć samemu pomysłowi i tej wizji kibicował będę i sam trzymam kciuki

 2. Hm…nie wiem co o tym myśleć. Kuba masz rację ,że jeszcze nie jesteśmy na to gotowi,jakiegoś szału to nie wywoła..ale to może być dobry początek. A co sądzicie o sztabkach przypisanych do konkretnych osób?!

 3. Do I-wszej Wojny Światowej pieniądz musiał mieć pokrycie w złocie…Potem już nie…W latach 70-tych..potem 90-tych nastąpiły kolejne ,,poluzowania,,..Początek XXI wieku to prawdziwie gwałtowny rozwój rynku internetowego..i w przestrzeni wirtualnej krąży ogromna ilość środków płatniczych..tylko jakich ? Ktoś ten ,,bałagan, musi posprzątać….może takim Bitcoinem opartym o metale szlachetne zacznie się ,,porządkowanie,, ..

 4. Sceptycznie nastawiona do tego jestem. Jakoś nie wydaje mi się, że wejdzie to w życie …. przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. Pomysł może okazać się dobrą ideą , ale długo minie by był codziennością.

 5. ..Dawno temu mówiono..że Ziemia jest płaska..no i co ?..Znalazł się odważny (nasz) i powiedział, że nie…potem jeszcze kilku mądrych ..pogrzebało w greckich zapiskach..i wsparło nowe spojrzenie i dzisiaj wiemy, że Ziemia to nieregularna kula..choć tego na co dzień nie widzimy..Jeśli globalny system finansowy ciągle ma ,,grypę,, warto pomyśleć o właściwym ,,leczeniu,,..w oparciu nie o powietrze i czary mary..ale o metale szlachetne ..przede wszystkim złoto…

 6. Jeśli w Japonii np ludzie korzystający z komunikacji miejskiej nie posiadają biletów miesięcznych, a zamiast tego wystarczy, że przyłożą palec do czytnika i przez rozpoznanie linii papilarnych jest ściągana opłata z konta bankowego, to system powiązanych skarbców i płatności złotem wcale nie musi być aż tak odległą przyszłością przy obecnym postępie technologicznym.

 7. BitCoin jest o tyle fajny produktem/towarem, iż tak samo jak inne dobra typu złoto, srebro, węgiel, ropa itp. jest on ograniczony tzn. można maksymalnie wydobyć go 21 mln. gdzie już ponad 13 mln zostało wydobyte (około 65%). Potrzeba do tego naprawdę wielkich superkomputerów z początkiem jego istnienia (2009 rok) Kowalski mógł go samemu wydobywać przy pomocy domowego PC. W 2009 roku przy pierwszych jego wydobyciach nie był wart nawet 1 grosza obecnie po 6 latach jego wartość na giełdzie to 1029PLN maksimum jakie osiągnął zaledwie rok po jego pierwszym wydobyciu to 1997 PLN. Dla osób, które interesują się rynkiem kapitałowym polecam baczniejsze zainteresowanie się tym produktem. Obecnie w skali miesiąca podrożał o ponad 25% z trochę ponad 700PLN na obecne 1029PLN. Uważam, iż jest w tym olbrzymi potencjał, tym bardziej, że zaraz skończy się jego wydobycie i handlować będzie mozna tylko tym co bedzie dostepne na rynku. Tak jak było wcześniej ze złotem.

 8. A raczej dolarem, który miał oparcie w złocie. Można było wydrukować tyle dolarów ile było złota na całym świecie. po 1973r wszystko się skończyło, wcześniej to dolar był taką „krypto walutą”.

 9. ..Tak jak system wartości człowieka powinien mieć swój, mocny ,,kręgosłup moralny,, i wtedy nawet w sytuacji kryzysu, upadku społecznych uwarunkowań ..cywilizacja przetrwa..tak według mnie podobnie jest z globalnym systemem finansowym. Czy ON (system) obecnie ma ,,kręgosłup,, ? Według mnie kiedyś takim ,,kręgosłupem,, było oparcie o wartość metali szlachetnych..ograniczonych w swej ilości na Ziemi..Czym jest teraz. Czy to ktoś wie ? …Według mnie wszelkie pomysły powrotu do właściwego ,,kręgosłupa,, systemu walutowego, finansowego..są godne uwagi.

 10. 1 stycznia 2013 roku populacja światowa liczyła ponad 7 miliardów ludzi . Średnia gęstość zaludnienia na świecie w 2012 roku wynosiła 47 osób na km² lądu.
  Szacuje się, że od 2012 – 2025 roku liczba ludności wzrośnie o 1 mld, za kolejne 18 lat – 1 mld.
  W samej Japonii na przestrzeni 50 lat odnotowano wzrost liczby ludności o 43 mln, także muszą wprowadzać nowe systemy pozwalające ułatwić pracę tego kraju przy takim zaludnieniu…
  Swoją drogą podobnie jak Kuba, kibicuje BitGold :)

 11. Wszystko co nowe w jakiś sposób budzi nasz lęk, niepokój. To co dla nas w tej chwili normalne, powszednie, jeszcze całkiem niedawno wywoływało śmiech, powątpiewanie… Tak było z lataniem, komputerami i wieloma innymi rzeczami. Czy to oznacza, że to niemożliwe? Ja już chyba jestem skłonna we wszystko wierzyć ;)

 12. Wiele kontrowersji się kręci wokół BitCoin. Zdania jak w wielu kwestiach dotyczących pieniędzy, są mocno podzielone. Faktycznie jest to pewna inicjatywa, ale osobiście uważam że potrzeba czasu, abyśmy mogli się przekonać czy to faktycznie działa tak jak należy.

 13. Zgadzam się z przedmówcą, zobaczymy co i jak będzie, choc sceptyk ze mnie.
  Za to przemawia do mnie fizyczne złoto.
  Trzymam w ręku i wiem co moje i za ile.
  Jakoś po AmberGold’zie mi nie przeszło chyba i tylko taka forma ma dla mnie na sens.

 14. Każda nowa inicjatywa przeżywa swoje wzloty i upadki. Każda ma chwilowe problemy i wielkie sukcesy. Każdą należy oceniać osobno i przyglądać się inaczej niż innym. Ale bankomaty i skarbce na całym świecie mnie przekonują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.