Przejdź do treści

Zapłacimy Złotem Za Zakupy w Internecie?

Czy ludzie kiedykolwiek przekonają się do kryptowalut? Wątpliwości w tej kwestii nie mają władze BitGold – nowego startup’u założonego w Toronto. Zgodnie z długoterminową strategią firmy – konsumenci nie tylko przekonają się do posługiwania Bitcoinem, ale powstanie także ogromny popyt na płatności z wykorzystaniem metali szlachetnych.

W najbliższym czasie firma BitGold planuje przejęcie bardzo dużej, choć nierentownej spółki wydobywczej – Loma Vista Capital. Cały zabieg wydaje się nieco bez sensu, jednak LVC jest spółką publiczną notowaną na kanadyjskim parkiecie, co znacznie ułatwi szybki debiut charyzmatycznego startup’u.

,,Złoto od wieków wykorzystywane jest jako podstawowy instrument utrzymania wartości monetarnej. Dzięki jego unikalnym właściwościom chemicznym i fizycznym stało się także nieodłącznym elementem przemysłu. BitGold wierzy, iż właśnie dlatego złoto jest idealną alternatywą dla standardowych walut, które są narażone na nadmierną inflację oraz deflację, a nawet dla nowoczesnych krypto-pieniędzy, których zmienność cenowa w dalszym ciągu odstrasza część rynku” – tak brzmiała wiadomość przekazana akcjonariuszom LVC przez dyrektorów BitGold.

Chcąc zapoznać konsumentów z możliwościami, jakie daje realizacja płatności w formie metali szlachetnych – startup w najbliższym czasie planuje wprowadzenie nie tylko specjalnej karty debetowej, ale także międzynarodowej sieci bankomatów.

Według firmy, całe złoto będzie alokowane, czyli każda sztabka poprzez swój indywidualny numer seryjny zostanie przypisana do konkretnego właściciela. Oprócz tego każdy klient „na żądanie” będzie mógł pobrać fizyczny kruszec z wybranego wcześniej skarbca.

,,Dzięki nowoczesnej platformie jesteśmy w stanie połączyć obecną, światową infrastrukturę transakcyjną z nadzwyczaj bezpiecznym systemem skarbców. BitGold za główny cel stawia sobie, aby handel złotem mógł odbywać się w mikro kwotach, a kruszec był łatwy do pozyskania, przechowania i sprzedaży, co uczyni go nieodłącznym elementem codziennych zakupów” – kończy firma w swoim komunikacie do akcjonariuszy.

Czytaj także:  Awantura o Skarb Za Miliard Dolarów!