Przejdź do treści

Złoto Dla Zuchwałych: Największe Kradzieże i Przekręty!

Gorączka złota jest zaraźliwa i może dotknąć każdego. Przypominamy historie najbardziej spektakularnych kradzieży i oszustw, w których główną rolę odegrało właśnie złoto!
Złoto dla zuchwałych – napady, kradzieże i wielkie przekręty

16 komentarzy do “Złoto Dla Zuchwałych: Największe Kradzieże i Przekręty!”

 1. Nie pogniewałbym się gdyby to do mnie jedna sztabka tak przez przypadek wpadła. Chętnie bym przyjął taki kilogramek.

 2. Odgrzewany kotlet. Powtarzający się artykuł (nie jest to pierwszy raz kiedy widzę tu już powtórzony artykuł) chyba pisarzom kończą się już pomysły…

 3. Każdy chętnie przytuliłby taką sztabkę ale teraz tylko czekać kiedy kolejni skuszą się na skok na złoto. Fanatycy przekrętów i szybkiego łatwego zarobku mają głowę pełną pomysłów.

 4. Złoto zawsze było w centrum dla ” złodziei ” ze względu wiadomo jakich . Wartościowy, cenny wszędzie można spieniężyć. Teraz czekać i obserwować tych inaczej zainteresowanych :)

 5. Kurczę a ja nie mam ogródka. Ani nic nie wykopię ani nic nie spadnie z samolotu. Ehh najgorzej. No nic. Zostaje własne odkładanie.

 6. ..Można powiedzieć, że gdyby nie ,,gorączka złota,, i różne szalone pomysły.. nie powstało by wiele arcydzieł literatury czy filmu..No cóż..taki jest homo-sapiens..Kilka lat temu wymyśliłam (a lubię..tak mam)..system finansowy oparty o punkty, złoto i życie..Chciałam wymyślić system gdzie pozyskanie finansów mogłoby być możliwe jedynie drogą uczciwą, transparentną na ustalonych przez społeczeństwa demokratyczne warunkach..Według mnie i mojego męża..pomysł godny Nobla..ha..ha..

 7. Czytałem z ciekawością do końca ale czuję się rozczarowany. Chyba faktycznie artykuł powstał dawno temu… Nie uwzględniono w nim największego WAŁA ostatnich lat. Nie chodzi w prawdzie o złoto fizyczne ale w mniejszym bądź większym stopniu wyrżnięto nas niedawno posługując się właśnie złotem. Sprawa AMBER GOLD także dotyczyła grubych, tłustych milionów. Ktoś wie dokładnie jakie kwoty wchodzą w grę? Czy tego nie dowiemy się już nigdy?!

  1. Zgadzam się. ” Amber Gold” zaraz obok ZUS z jakiejś przyczyny nazwany został piramidą finansową. Na jaką kwotę daliśmy się oszukać ? Polskie organy ścigania, tak jak w przypadku Tupolewa, po prostu odpuściły… Do tej bardzo ciekawej historyjki chętnie dołączył bym, także oszustwo które miało miejsce na Ukrainie. Złote sztabki, które wcale nie były złote.

 8. „Ziemia jest w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich ludzi, nie jest jednak w stanie zaspokoić ich chciwości” -Mahatma Gandhi

  Pozdrawiam wszystkich Treasure Venatores

 9. A gdzie Janukowycz …

  2014-Janukowycz podpierdzielił majątek całego kraju a tu cisza
  :( Smuteczek bo w tych wszystkich wydarzeniach był chyba mistrzem ;D

  2020- putin podpierdzielił majątek całego 28x większego kraju od Ukrainy …NOWY KRÓL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.