Przejdź do treści

Spektakularna Kradzież Diamentów w Londynie!

W wielkanocny weekend do budynku przy Hatton Garden w Londynie nikt nie wchodził, ani z niego nie wychodził. A jednak ze skrytek firmy Hatton Garden Safe Deposit zniknęły diamenty warte miliony!

Elegancka okolica znana z handlu biżuterią, złotem i kamieniami szlachetnymi w Wielki Piątek (wolny od pracy) była całkiem opustoszała. Bez żadnych świadków złodzieje użyli ciężkiego sprzętu i dostali się do budynku przez dach, wycięli dziurę w jednej ze ścian, a na koniec zjechali do środka na linach.

Choć włączył się alarm, pracownik ochrony szybko go odwołał, bo drzwi do budynku były zamknięte. Ponieważ poniedziałek również był wolny od pracy, kradzież odkryto dopiero we wtorek rano. W ciągu długiego weekendu złodzieje spokojnie opróżnili blisko 300 skrytek. Zdążyli także rozmontować system zapisu monitoringu i zabrać ze sobą twardy dysk.

Pełnej wartości zrabowanych przedmiotów nigdy nie poznamy, bo właściciele skrytek nie chcą zwykle ujawniać ich zawartości. Jak szacuje Roy Ramm, dawny szef policyjnej jednostki Flying Squad, ich wartość mogła sięgać nawet 200 milionów funtów czyli ponad miliarda złotych!

Wśród najcenniejszych przedmiotów zdeponowanych przy Hatton Garden znajdował się rzadki, błękitny diament o wartości 500 tysięcy funtów.

MW

21 komentarzy do “Spektakularna Kradzież Diamentów w Londynie!”

  1. Można rzec „kradzież idealna” Nie ma winnych ani śladu po nich. A pan ochroniarz nawet nie przypuszczał sprytu złodziei i odwołał alarm. A złodzieje do wtorku zdążyli pewnie daleko uciec. Czy zostaną kiedyś złapani, pokaże czas – ale pewnie nie.

    1. To jest ciekawe, że w tak zabezpieczonym miejscu doszło do kradzieży :) złodzieje dobrze znali zabezpieczenia, że nie zostało po nich śladu…

  2. ..Wow, ciekawe. Może już KTOŚ zna wejście do kosmicznego portalu, który prowadzi do.. ?????. Po błękicie GO..poznacie..

  3. Ładnie musiało być to zaplanowane szczegółowo i z pomocą osób tam pracujących. Spekulacji pewnie pełno jak do tego doszło gdyż ani winnego ani śladów …. Dosłownie czary mary

  4. A ja wam mówię, że za dużo grali w grę GTA V. Tam w opcji online też takie rzeczy się dzieją. I już wiadomo skąd wzięli plan. Szkoda tylko, że banki się nie zabezpieczyły ;]

    1. przyznaję to dziwna sprawa.. nie do końca tak naprawdę wiadomo co się wydarzyło, bo śladów nie ma żadnych, poza dziurą w dachu.. i był tylko jeden ochroniarz, który podjął decyzję , zamiast wszystko skrupulatnie sprawdzić ? Podejrzane..

  5. Akcja niczym z filmu :) Ale ja bym ich jeszcze nie oceniał… Nagrania z banku wykasowali, ale trzeba pamiętać o tym, że Londyn jak i cała Anglia to najbardziej kamerowane miejsce na świecie. To w miarę świeża sprawa, więc może uda się brytyjskiej policji znaleźć złodziei. Gdyby jednak okazało się inaczej, można mówić o bardzo dobrze zoorganizowanym skoku.

  6. :) Kwinto nie powstydziłby się takiego skoku :D Gang Olsena również :D Aż niemożliwe… Żeby działać przez 3 dni zupełnie niezauważonym…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.