Przejdź do treści

Nowa Kryptowaluta Oparta Na Złocie?

W ciągu najbliższych dni swoją premierę będzie miała zupełnie nowa kryptowaluta. Co wyróżnia ją na tle wielu innych, takich jak Bitcoin? Podobnie jak dawny, papierowy pieniądz, za którym bardzo tęsknimy – oparta jest na złocie.

Za projekt nowego pieniądza w całości odpowiedzialna jest spółka Anthem Vault – jedna z najbardziej innowacyjnych firm działająca w branży metalurgicznej i technologicznej. Światowa premiera waluty zaplanowana jest na 25 maja.

Jednostka nowego pieniądza przeliczana będzie na 1 gram czystego złota po rynkowej cenie dnia, co zapewni mu o wiele większe bezpieczeństwo przechowywania wartości, niż to aktualnie oferowane przez Bitcoin. Waluta nazwana została „Hayek” – na cześć laureata nagrody Nobla i jednego z ojców austriackiej szkoły ekonomii Friedricha Hayeka.

Anthem Blanchard, CEO Anthem Vault, w rozmowie z Bussiness Insider stwierdza, że bez wątpienia złoto jest najbardziej zaufanym środkiem przechowywania wartości w historii. Dlatego też zdecydował się on na oparcie swojej kryptowaluty właśnie na tym kruszcu.

Zapytany o ostatnią nadzwyczajną zmienność cen złota, Blanchard odpowiada: „Jeżeli spojrzymy tylko na ostatni rok – złoto potaniało jedynie w wartościach dolarowych. Dla posiadaczy niemal wszystkich innych walut, rok zakończył się solidnym zyskiem”.

Jedną z największych zalet Hayek’a jest udostępnienie alternatywnego systemu płatności dla osób zamieszkujących państwa rozwijające się, a których waluty podlegają niebezpiecznym wahaniom. W ten sposób posiadacze Hayek’ów tak naprawdę będą wymieniać się złotem.

Kolejnym atutem kryptowaluty jest jej odporność na coraz częstsze ataki hakerów, uderzające w standardowe systemy transakcyjne. Bitcoin i inne kryptowaluty oparte na podobnej technologii działają zupełnie inaczej. Decentralizacja systemu potwierdzającego dokonanie zapłaty sprawia, że atak czy awaria wydają się teoretycznie niemożliwe.

Czytaj także:  Rosja Chce Szukać Metali Na Księżycu!