Przejdź do treści

Oto Największe Zagrożenia Nadchodzących Lat!

Każdego roku Światowe Forum Ekonomiczne publikuje raport dotyczący światowych zagrożeń, które w największym stopniu mogą zakłócić aktywność ekonomiczną i przeszkodzić w rozwoju gospodarek. W ciągu ostatniej dekady, badania przeprowadzane pośród 900 światowych ekspertów, za największe ryzyko uznawały głównie czynniki ekonomiczne w postaci załamania cen aktywów czy pogarszającego się poziomu zatrudnienia.

W ostatnim roku oczy świata skierowane były na niestabilność w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, konflikt na Ukrainie, wzmożoną aktywność grup terrorystycznych takich jak ISIS czy Boko Haram, a także napiętą sytuację na Morzu Południowochińskim.

Podsumowaniem badania jest poniższa infografika: na osi poziomej zaprezentowano prawdopodobieństwo wystąpienia danego wydarzenia, a na pionowej – siłę jego wpływu na stan światowej gospodarki.

Co istotne, zagrożenia te mogą również dać solidnie zarobić, zwłaszcza na tradycyjnym aktywie czasów kryzysu – złocie!

18 komentarzy do “Oto Największe Zagrożenia Nadchodzących Lat!”

  1. Kasiu strasznie mi się podoba Twoje spostrzeżenie. Jak to mawia Michael Malone każde zagrożenie i kryzys można przekuć na sukces, tylko trzeba umieć to wykorzystać.

 1. Tyle tych zagrożeń, że nie wiadomo czy po prostu nie uciec na jakąś wyspę albo w Bieszczady, zanim nie będzie za późno, i żyć z tego, czym się matka natura z nami podzieli ;)

 2. Sporo tych zagrożeń…lepiej by było, gdyby nie wystąpiły ale jeśli się tak zdarzy to warto mieć zabezpieczenie w postaci złota.

 3. Zagrożeń jest bardzo wiele, a przewidywalność niektórych ciężko ocenić. Mimo to w większej przewadze są zagrożenia ekonomiczne. Sygnałem dla nas jest to, że kryzys niedługo nastąpi.

  1. Twój optymizm powala równie mocno jak użycie broni masowego rażenia.
   Fakt wszyscy kiedyś umrzemy, ale mnie tam się jakoś nie śpieszy :P

 4. Aż mi ciarki prezeszły po plecach… Z wielu zagrożeń nawet sobie nie zdajemy sprawy. A może po prostu nie chcemy o nich myśleć? Moja świętej pamięci prababcia zawsze powtarzała, że są tylko dwa rodzaje bogactwa na tym świecie: miłość i złoto…. ;)

 5. Im więcej czynników wpływających na cenę złota tym więcej spekulacji czy kruszec będzie zyskiwał czy też może tracił. Lecz w ogólnym rozrachunku osłabianie siły nabywczej walut na całym świecie i tak powoduje, że złoto jest najpewniejszym sposobem na lokatę swojego kapitału.

 6. Analizując wykres, pierwsze co się nasuwa to obawa przed ww czynnikami, jednak gdyby spojrzeć na to ze strony zysku jaki mogłoby wygenerować złoto, od razu przestajemy się obawiać :P

 7. Mam wrażenie,że na naszych oczach zaczyna rozsypywać się świat, który znamy. Może nie najlepszy,ale w miarę bezpieczny.
  Islamiści na południu i na zachodzie Europy, zadłużenie państw, imigranci szturmujący Europę, kryzys finansowy, Ukraina … Można tak wymieniać bez końca.
  Preppersi przetrwaja ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.