Przejdź do treści

Milion Dolarów Na Dnie!

Rodzina amerykańskich poszukiwaczy złota odnalazła prawdziwy skarb! Nurkując nieopodal wybrzeża Florydy natrafili na 300-letni hiszpański wrak, a na nim – 51 złotych monet, 12 metrów złotego łańcucha i jedną, niezwykle rzadką monetę „Tricentennial Royal”, wydaną przez króla Filipa V.

Sam numizmat wyceniany jest na blisko pół miliona dolarów, bo morskie głębiny okazały się dla niego łaskawe i jest w niemal idealnym stanie. Wartość całego złotego skarbu szacuje się na co najmniej milion dolarów.

Cennego odkrycia dokonała rodzina Schmittów, która poszukiwaniem skarbów trudni się od lat, ale do tej pory jej największym sukcesem było odnalezienie dwa lata temu w okolicach Fort Pierce na Florydzie zatopionych przedmiotów o wartości 250 tysięcy dolarów.

Według prawa, Schmittom należy się jednak tylko znaleźne, a skarb przejdzie na własność stanu Floryda. Ale jak widać na poniższym filmie – opublikowanym przez jednego z nurków – w poszukiwaniu skarbów chodzi przede wszystkim o przygodę!

 

13 komentarzy do “Milion Dolarów Na Dnie!”

  1. Zapoznając się z takimi materiałami, podniecamy się myśląc tylko o zysku. A tu przecież chodzi o pasję i niesamowite przeżycia…

  2. I będzie niezła sumka tego znaleźnego ,ale rodzina Schmittów należy do grona odkrywców naprawdę pięknego i starego skarbu unikatowego..

  3. Niesamowite przeżycie,fajne hobby ale i pewnie nie najgorszą kwotę znaleźnego dostaną:)Jeśli ktoś śledzi Rynek Alternatywny na bieżąco ,wie ,że to nie pierwszy taki przypadek. Skarby są „wszędzie”…w lesie pod drzewem,w morzu, czy choćby znaleziony garnek złota podczas kopania dołu przeznaczonego docelowo na toaletę(o czym można przeczytać w artykule z 3 grudnia). Także o podobnych historiach przeczytamy pewnie jeszcze nie jeden raz:)

  4. Super dość, że pasja to jeszcze znaleźne przy okazji … tak można spokojnie się spełniać i realizować pasję. Pożyteczne z praktycznym :)

  5. Gdyby do takie odkrycia doszło w Polsce, raczej wątpię w to, że monety zostały by oddane za przysłowiowe „znaleźne” ;)

  6. Uwielbiam takie newsy jako pasjonat historii. Sam chętnie bym coś pokopał, nawet nie dla zysku. Taki przedmiot skrywa tajemnice setek lat i potrafi przemówić do tych, którzy zechcą słuchać.
    Nic jednak nie przebije skarbu ze Staffordshire, gdzie znaleziony anglo-saski skarb wyceniony został na kwotę przeszło 3 milionów funtów. Dużo, nawet bardzo, ale żaden pieniądz nie zastąpi przygody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.