Przejdź do treści

Cena Złota Spada, a Sprzedaż Rośnie

Za sprawą najniższych od 2010 roku cen, sprzedaż złota w największych mennicach świata rośnie! Jak podała australijska Perth Mint, sprzedaż kruszcu wzrosła w lipcu do najwyższego poziomu od dziewięciu miesięcy.

Łączna sprzedaż złotych monet (Kangurów) i sztabek inwestycyjnych wyniosła tam nieco ponad 51 tys. uncji, czyli aż o 20 tysięcy więcej niż jeszcze w czerwcu. Za złotem podążyło srebro, którego w Australii sprzedano 746 tys. uncji, czyli blisko dwa razy więcej niż w czerwcu.

Podobnymi sukcesami pochwaliła się także Mennica Stanów Zjednoczonych, mimo że okres wakacyjny zwykle nie był dla niej szczególnie udany. Tymczasem sprzedaż złotych Orłów w ubiegłym miesiącu była najwyższa od kwietnia 2013 roku i wyniosła aż 170 tys. uncji. To ponad dwa razy więcej niż w czerwcu i blisko sześć razy więcej niż rok temu!

I znów – w Ameryce trendy wzrostowe zanotowało także srebro, którego mennicy udało się sprzedać ponad 5,5 miliona uncji, czyli o 14 proc. więcej niż miesiąc wcześniej i aż o 18 proc. więcej niż rok temu. A wszystko to mimo faktu, że od 8 do 26 lipca mennica musiała znacznie ograniczyć produkcję w związku z wyczerpaniem się zasobów kruszcu.

Analitycy uprzedzają jednak, że silny wzrost popytu konsumenckiego na złoto może nie przełożyć się na wzrost notowań kruszcu, bo nie wszędzie sytuacja wygląda równie różowo. W Azji inwestorzy wyraźnie oczekują na dalsze spadki i wstrzymują się z zakupami.

Doszło nawet do tego, że wolumen transakcji na międzynarodowym parkiecie Giełdy Złota w Szanghaju zanotował wczoraj wynik na poziomie… zero! To już drugi taki przypadek od lipca i ma bezpośredni związek z fatalną sytuacją na chińskiej giełdzie i brakiem płynności posiadanych przez inwestorów aktywów.

MW

10 komentarzy do “Cena Złota Spada, a Sprzedaż Rośnie”

  1. Dla mnie spadająca cena złota i srebra to bardzo dobra wiadomość ponieważ zacząłem interesować się tymi metalami dopiero od pół roku. Po prostu dzięki niższej cenie mogę częściej kupować złote i srebrne monety. Ludzie widzą spadające ceny i korzystają póki jest okazja. Złoto i srebro o jeść nie wołają.

  2. Jedni czekają na dalsze spadki złota i srebra inni znów kupują czekając na wzrost metali szlachetnych. Ile ludzi tyle pomysłów, i jak tu wszystkim dogodzić..

  3. Jakoś mnie ten wzrost sprzedaży nie dziwi, tak korzystnej ceny na zakup nie było od bardzo długiego czasu. Niech sobie Chińczycy czekają na dalsze spadki, ja kupuje i mam zamiar wyjść na plus ;)

  4. Chińczycy sami sobie związali ręce jeżeli chodzi o inwestowanie, bo ulokowali kapitał na swojej giełdzie. Ale nie ma co się zbytnio tym przejmować, tylko kupować złoto :)

  5. W tej chwili jest swego rodzaju „promocja” na rynku. Warto z niej skorzystać i zaopatrzyć się w kruszec póki jeszcze nie zdążył się odbić. A z pewnością to nastąpi.

  6. Wniosek taki, że Ci co posiadają kapitał nie mają na co czekać, gdyż prędko tak niskie notowania mogą się nie powtórzyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.