Przejdź do treści

Gdyby Gwiazdy Kupiły Złoto…

Czasem żeby docenić prawdziwą wartość złota, warto spojrzeć na nie z perspektywy wielu lat. Dziś, aby udowodnić, że z zakupami złota nie warto zwlekać, zobaczymy ile pieniędzy zgromadziłyby znane osoby, gdyby w roku ich urodzin zapobiegliwi rodzice zaopatrzyli ich w kruszec wartości 10 tysięcy dolarów…

Justin Bieber – kanadyjski wokalista, idol nastolatek
Wiek: 21 lat
Cena złota w roku urodzin: 384,00 USD za uncję
Dzisiejsza wartość zgromadzonego złota*: 28 906,25 USD
Zysk: 189%

Keira Knightley – brytyjska aktorka, gwiazda Piratów z Karaibów
Wiek: 30 lat
Cena złota w roku urodzin: 317,26 USD za uncję
Dzisiejsza wartość zgromadzonego złota: 34 987,07 USD
Zysk: 249%

Angelina Jolie – lauretaka Oscara, ikona piękna
Wiek: 40 lat
Cena złota w roku urodzin: 161,02 USD za uncję
Dzisiejsza wartość zgromadzonego złota: 68 935,53 USD
Zysk: 589%

Charlie Sheen – znany aktor i skandalista
Wiek: 50 lat
Cena złota w roku urodzin: 35,12 USD za uncję
Dzisiejsza wartość zgromadzonego złota: 316 059,22 USD
Zysk: 3060%

Bruce Willis – gwiazdor Szklanej Pułapki
Wiek: 60 lat
Cena złota w roku urodzin: 35,03 USD za uncję
Dzisiejsza wartość zgromadzonego złota: 316 871,25 USD
Zysk: 3068%

Hellen Mirren – wybitna brytyjska aktorka
Wiek: 70 lat
Cena złota w roku urodzin: 34,71 USD za uncję
Dzisiejsza wartość zgromadzonego złota: 319 792,57 USD
Zysk: 3097%

i dla porównania:

Susannah Mushatt Jones – najstarsza żyjąca osoba na świecie
Wiek: 116 lat
Cena złota w roku urodzin: 20,66 USD za uncję
Dzisiejsza wartość zgromadzonego złota: 537 270,09 USD
Zysk: 5272%

* przyjęta cena złota: 1110 USD za uncję

20 komentarzy do “Gdyby Gwiazdy Kupiły Złoto…”

  1. i zarobki jakimi wtedy dysponowali. śmiem wątpić aby ich rodzice mieli na tamte czasy do dyspozycji 10 tys USD. gdzie zarobki wynosiły parę dolarów na miesiąc.

 1. Gdyby zapobiegliwi rodzice zaopatrzyli te gwiazdy w inwestycję na przyszłość, z pewnością mieliby jeszcze bardziej ułatwiony start w dorosłe życie. Ale dziś pewnie ich dzieci są „ustawione” przez zapobiegliwych rodziców – gwiazdy .

  1. Widzę wiele lepszych możliwości do inwestowania niż złoto, którego cena to spekulacje na olbrzymią skalę – wolę wnuczce kupić działkę.

   1. Danusiu, jeśli chodzi o spekulacje to akurat złoto nie jest na nie aż tak bardzo podatne.
    Jeśli miałabyś kupić wnuczce działkę – to świetnie.
    Plus polisę posagową opartą na funduszach (jakby jeszcze od dziecka uczyła się nimi zarządzać – w wieku 20 lat pewnie byłaby niezależna finansowo).
    Plus lokal pod wynajem na zrobienie pasywnego dochodu (idąc na studia/ wchodząc w dorosłe życie miałaby także możliwość podjęcia pracy dla przyjemności a nie z konieczności). Za to w przypadku kryzysu i nagłej potrzeby spieniężenia inwestycji (najprostszy przykład – choroba, wypadek):
    – lokal i mieszkanie poszłyby w najlepszym razie za 60% wartości,
    – zamknięcie funduszy mogłoby wiązać się z kosztami, a dodatkowo, gdyby była konieczność wypłaty w trakcie giełdowego kryzysu, straty mogłyby wynieść kilkadziesiąt procent,
    A złoto.. czy byłoby spieniężone z zyskiem – trudno powiedzieć. Za to na pewno jest najbardziej płynne i w razie konieczności sprzedaży daje najmniejsze straty. A jeśli chodzi o jego płynność – załóżmy że na działce zarobiłaś już 30%, na mieszkaniu 20, na złocie 10%. Potrzebujesz kilku tysięcy pilnie. Jak masz nieruchomośc to raczej trudno sprzedać np. kawałek działki za 5 tysięcy a resztę zostawić, by dalej pracowała. Jak mam złoto – to zawsze mogę sprzedać 1 sztabkę/ monetę a reszta złota pracuje i dalej przynosi zyski.
    PS – dodatkowo złoto nie generuje kosztów, a w przypadku nieruchomości niektórzy zapominają, że zysk o koszty należy pomniejszyć ;)

 2. hmm ciekawa idea ale mało realna :) Wątpię by „gwiazdy” martwiły się o jutro i myślały o inwestowaniu – Ci to dopiero żyją dniem dzisiejszym.

 3. Dlatego dobrym pomysłem jest kupić na Chrzest czy Komunię sztabki złota czy monety. Taki prezent może się zdublować(to nawet wskazane:)) a w przyszłości przyniesie obdarowanemu zyski:)

 4. tak jak ktoś wspomniał wcześniej, wartość dolara dawniej była zgoła inna. Poza tym jak przypomina mi się tekst w gazetce – 100 lat temu za uncję było można kupić analogicznie to samo co dziś…

 5. BELO HORIZONTE,27 DE ABRIL DE 2011Prezado senhoes nos anunciamos que tam no proximo ano tinha com a extensão e alargamento da atual pista de pouso,será realizada tbm a manutenção dos airbus330-200,os &#22s0;wide-bodie2⁙ intercontinentais da empresa, agora me pergunto para o presidente nos temos pista de pouso para copa em 2014 porque em são paulo temos hoteis para uns dois milhoes de turista

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.