Przejdź do treści

Połykaczka Diamentów Już Zoperowana

Podczas gdy inwestorzy czekają na reakcję rynku złota na dzisiejszą decyzję Fed w sprawie podniesienia stóp procentowych w USA, mamy dziś nieco lżejszą historię. Choć jej główna bohaterka z pewnością ciężko ją odchoruje – tajscy lekarze chirurgicznie usunęli z jej przewodu pokarmowego skradziony kilka dni temu 6-cio karatowy diament.

Chinka Jiang Xulian przyznała się do kradzieży wartego blisko milion złotych kamienia dopiero po tym, jak zlecone przez policję prześwietlenie ujawniło go w jej brzuchu.

Wraz ze swoim wspólnikiem zatrzymana została w ubiegły czwartek na lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku po tym, jak na miejscowych targach biżuterii zaginął cenny kamień. Para Chińczyków odwiedziła wcześniej targi i prosiła o obejrzenie diamentu. Najprawdopodobniej to właśnie wtedy zamieniła go na falsyfikat.

Po aresztowaniu Jiang odmawiała przyjmowania jakiegokolwiek jedzenia, co wzbudziło podejrzenia wśród funkcjonariuszy. Podano jej zatem środki przeczyszczające, ale po trzech dniach wciąż nie udało się odzyskać kamienia „tradycyjną” metodą.

Lekarze postawili więc na sposób bardziej inwazyjny i kolonoskopem wydostali cenny klejnot. Złodziejce grożą teraz trzy lata więzienia, a przyszłemu właścicielowi diamentu… Cóż, w tym przypadku chyba lepiej nie wiedzieć skąd pochodzi kamień.

Czytaj także:  Co Wiesz o Certyfikacji Diamentów?