Przejdź do treści

Poznaj Sekrety Największej Waluty Świata!

Zarazki, kokaina i pieniądze wyrzucane w błoto – poznaj brudne sekrety największej waluty świata i ciekawostki, o których mogłeś dotąd nie słyszeć!

infografika-dolary

13 komentarzy do “Poznaj Sekrety Największej Waluty Świata!”

  1. 696 milionów dolarów dziennie to zaledwie 19452,53 kilograma złota na dzień! Czyli niemal 19,5 tony Wow! I co my z tym całym złotem teraz Morgan zrobimy?

  2. Sama historia a raczej historie pochodzenia znaku $ są również ciekawe. Jedna z teorii głosi, iż znak $ jest symbolem z awersu hiszpańskiego dolara tzn. kolumny i okalających jej pasów.

  3. Czyli polscy fałszerze raczej nie będą się brać za dolara, bo oni raczej mają tendencję do robienia lepszych podróbek od oryginałów..;)

  4. z kolei a propos dna które na tychże samych banknotach można znaleźć:
    „(…)Testy prowadzone w 2014 r. w ramach programu badawczego „Dirty Money” pozwoliły zidentyfikować 1,2 mld fragmentów DNA przenoszonych na banknotach. O wynikach eksperymentu donosił m.in. „The Wall Street Journal”. Łącznie dane genetyczne miały objętość 320 GB i były niezwykle zróżnicowane. Około połowa znalezionych łańcuchów DNA pochodziła od ludzi. Wśród pozostałej części zdołano odkryć wiele zaskakujących wątków. Na banknotach obok materiału biologicznego pochodzącego od psów czy koni znalazł się także fragment należący do… nosorożca.(…)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.