Przejdź do treści

Bank Szkocji Ostrzega: Idzie Katastrofa!

Czy czeka nas kolejna, bolesna runda globalnego kryzysu? Wiele na to wskazuje. Analitycy jednego z największych banków świata, Royal Bank of Scotland, otwarcie zachęcają klientów, by szybko wycofali się z większości inwestycji, jeśli nie chcą skończyć na gigantycznym minusie…

Według ekspertów RBS, nie warto czekać na zyski z poniesionych inwestycji, bo kryzys uderzy lada moment. Specjaliści doradzają więc swoim klientom. by sprzedali większość akcji już teraz, by przynajmniej zminimalizować straty.

Czytaj także: Czy Polska zbankrutuje podczas kolejnego kryzysu?

Szkoci są przekonani, że w najbliższych miesiącach notowania na rynkach akcji spadną nawet o 20 proc. Spadać ma także cena ropy, która osiągnie zaledwie 16 USD za baryłkę – cenę niewidzianą od końca lat 90-tych.

Analitycy RBS porównują obecną sytuację do tej z 2008 roku, z ta różnicą, że tym razem zapalnikiem będą Chiny. Faktycznie, rok zaczął się tam fatalnie, co odbija się czkawką na globalnej ekonomii. Korzysta na tym głównie złoto, ale posiadacze innych aktywów mogą wkrótce boleśnie doświadczyć nowej odsłony światowego krachu.

Czytaj także:  Złoto Najlepszą Alternatywą Dla ZUS i OFE?