Przejdź do treści

Bank Szkocji Ostrzega: Idzie Katastrofa!

Czy czeka nas kolejna, bolesna runda globalnego kryzysu? Wiele na to wskazuje. Analitycy jednego z największych banków świata, Royal Bank of Scotland, otwarcie zachęcają klientów, by szybko wycofali się z większości inwestycji, jeśli nie chcą skończyć na gigantycznym minusie…

Według ekspertów RBS, nie warto czekać na zyski z poniesionych inwestycji, bo kryzys uderzy lada moment. Specjaliści doradzają więc swoim klientom. by sprzedali większość akcji już teraz, by przynajmniej zminimalizować straty.

Czytaj także: Czy Polska zbankrutuje podczas kolejnego kryzysu?

Szkoci są przekonani, że w najbliższych miesiącach notowania na rynkach akcji spadną nawet o 20 proc. Spadać ma także cena ropy, która osiągnie zaledwie 16 USD za baryłkę – cenę niewidzianą od końca lat 90-tych.

Analitycy RBS porównują obecną sytuację do tej z 2008 roku, z ta różnicą, że tym razem zapalnikiem będą Chiny. Faktycznie, rok zaczął się tam fatalnie, co odbija się czkawką na globalnej ekonomii. Korzysta na tym głównie złoto, ale posiadacze innych aktywów mogą wkrótce boleśnie doświadczyć nowej odsłony światowego krachu.

21 komentarzy do “Bank Szkocji Ostrzega: Idzie Katastrofa!”

  1. Kolejny kryzys? Raczej nie często się zdarza, żeby bank proponował klientowi wycofywanie się z inwestycji… Trzeba będzie poważnie rozważyć trzymanie oszczędności w przysłowiowej skarpecie i to niekoniecznie w jakiejkolwiek walucie

    1. Jak to mówił Mosz: jak wszyscy wychodzą z jakiejś inwestycji, to najlepszy moment, aby rozważyć wejście właśnie w nią. Jak wszyscy rzucają się na inwestycję, to dobry moment, aby się z niej z zyskiem wycofać.

  2. No to mnie nieźle zaskoczyli, nie sądziłem, że dożyje czasów w których banki proponują wycofywanie się z inwestycji. Skoro to już nastąpiło to będzie się działo, oj będzie

  3. Wszędzie widzicie tylko najgorsze, bylo juz wiele takich prognoz i jakos sie nie sprawdzaly, nie mowie, ze inwestycja w zloto to zly pomysl, ale badzmy powazni, nie mozemy miec kryzysu tydzien w tydzien.

  4. Może to kolejne manipulacje, ale nie należy lekceważyć tych doniesień, biorąc pod uwagę instytucję, która je wygłasza. Najlepiej już teraz zminimalizować straty, niż później żałować i opłakiwać utracony kapitał.

  5. Skoro spodziewamy się kryzysu, to jedno co przychodzi mi do głowy to złoto :) Rok nie zaczął się zbyt kolorowo, a w końcu czeka nas jeszcze kwietniowe uruchomienie fixingu w Chinach :) Co dalej ?

  6. Swego czasu Bill Clinton wyciągnął gospodarkę USA z dołka przede wszystkim przez to, że mówił o bardzo sprzyjającym czasie na inwestycje i rozwój. Samymi spekulacjami poprawił sytuację w kraju. Tutaj może być odwrotnie, jeśli coraz więcej ludzi uwierzy, że kryzys jest blisko i zacznie się masowa sprzedaż akcji to będziemy mieli samospełniające się proroctwo.

  7. Jak mówią czy też piszą w tym przypadku ze coś nie warto kupować bo spadnie cena to jest przeważnie odwrotnie wiec kupujcie a analogicznie jak pójdzie w gore to sprzedawajcie bo napewno spadnie .Ja uważam że powinno się z rozsądkiem kupować złoto i dolary bo to jest waluta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.