Przejdź do treści

Sprawdź, Ile Wiesz o Platynie!

Czy „Królowa Metali” ma przed Tobą jakieś tajemnice? A może wiesz już o niej wszystko? Sprawdź!

3

17 komentarzy do “Sprawdź, Ile Wiesz o Platynie!”

  1. O platynie mówi się mniej, sprzedaje się mniej pewnie dlatego ,że jest jej mniej ,a na terenach wulkanicznych jest jej całkiem sporo,prawdziwy kosmos…

  2. Niestety platyna jest traktowana trochę po macoszemu, niby wszyscy wiedzą, że jest sporo warta, ale wyglądem przypomina srebro i ludzie myślą, że jest jej równie dużo co srebra

  3. Czy to platyna czy złoto lub inne kruszce, wszystko jest lepsze od odkładania pieniędzy do skarpety lub trzymania na lokatach bankowych obiecujących gruszki na wierzbie ;)

  4. Platyna jest mniej popularna od srebra i złota. Natomiast najczęściej wykorzystywana jest w medycynie, jubilerstwie oraz w przemyśle elektronicznym oraz samochodowym. Ten ostatni przyczynił się do zawirowań na rynku metali – Afera z niemieckim koncernem Volkswagen.

  5. Po prostu platyna jeszcze nie przeżyła swojego renesansu, bo niby każdy wie, że jest równie rzadka jak złoto, ale mimo to nadal jest traktowana na równi ze srebrem. Może kiedyś ten trend się odwróci?

  6. Po tytule spodziewałem się pouczającego quizu ale i tak w bardzo przystępnej formie dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.