Przejdź do treści

Walentynki Ze Złotem Za Dwa Miliony!

W walentynkowy weekend, z okazji Wielkiego Finału Miss Egzotica 2016, Mennica Złota, jako oficjalny partner imprezy, przygotowała naprawdę cenną atrakcję. Odwiedzający warszawskie centrum handlowe Blue City będą mogli spróbować swoich sił i udźwignąć największą sztabę złota w Polsce, wartą prawie 2 miliony złotych!

„Sztaba bankowa”, która pojawi się w Warszawie, waży 400 uncji trojańskich, czyli aż 12,5 kg i posiada akredytację Good Delivery, którą otrzymać może tylko najczystsze złoto z najdoskonalszych mennic. Właśnie w takiej, spektakularnej formie gromadzone są narodowe rezerwy kruszcu i depozyty największych instytucji finansowych świata.

Te imponujące sztaby rzadko opuszczają bankowe skarbce, więc możliwość zobaczenia ich na własne oczy, a co więcej – wzięcia do ręki, to naprawdę niecodzienna atrakcja. Ale to nie wszystko – w ręce tych, którzy podejmą próbę udźwignięcia dwóch milionów złotych, trafi także 5 szwajcarskich sztabek najczystszego złota. To dopiero idealny prezent na Walentynki!

Organizator imprezy spodziewa się, że w walentynkowy weekend w Blue City pojawi się nawet
100 tys. gości. Każdy z nich będzie miał okazję przekonać się, ile ważą prawdziwe pieniądze

 

19 komentarzy do “Walentynki Ze Złotem Za Dwa Miliony!”

  1. Ja też chcę, ale tylko zwrócić uwagę, na pewien fakt historyczny. Kiedy pod koniec wojny uruchomiono program dla ratowania nazistów, znany nam dzisiaj jako Odessa, niemieccy żołnierze dokonywali załadunku skrzyń wypełnionych właśnie takimi sztabami. Pięknie zekranizował to wydarzenie Bogusław Wołoszański. Moja uwaga zaczyna się właśnie w tym miejscu, bo nie było by w tym nic złego gdyby nie fakt, że jeden żołnierz niemiecki targa taką skrzynię wypełnioną właśnie takimi sztabami. Każdy kto dokonał próby podniesienia takiej sztabki zdaje sobie sprawę z jej masy – 12,5 kg. Wyobraźmy sobie, że w skrzyni znajduje się np. 10 takich sztab. Wątpię aby zdrowy żołnierz nie miał problemów z uniesieniem takiej skrzyni. Chyba że uwzględnimy w tym wydarzeniu obecność super żołnierzy, którzy byli stworzeni w efekcie prac eugenicznych prowadzonych podczas II Wojny Światowej…

   1. Wołoszański jest niestety w większości beletrystą. Jego programy są ciekawie zrobione ale dużo historyków narzeka na „fakty” wyssane czasami z palca.

 1. Ciekawe czy przez ten otwór, ktoś podoła wyzwaniu podniesienia tak wielkiej sztabki?
  Z pewnością, łatwe to zadanie nie jest :)

 2. Ja może przemilczę kwestię siły i mięśni, bo z moich ust brzmi to jak oksymoron :) Ale chętnie popodziwiałabym taką sztabę bankową :)

  1. Basiu, pamiętaj ” w małym ciele duży duch”, więc nigdy nic nie wiadomo, może dałabyś radę :)
   Jak sztaba będzie bliżej nas zawsze można spróbować :P

 3. Proponuję, żeby ten, kto podniesie sztabę jedną ręką, podrzuci ją 10 razy i za każdym razem złapie dostał ją w nagrodę :-P :-D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.