Przejdź do treści

Złoto i Srebro Znowu Kuszą Inwestorów

Od początku 2016 roku cena złota wzrosła już o 11 proc., a srebra – o 9,2 proc. W związku z osłabieniem złotówki, w polskiej walucie wzrosty były jeszcze bardziej widoczne, a cena kruszcu przekroczyła 4700 PLN za uncję, czyli próg niewidziany od blisko roku.

Prognozy ekspertów rynku metali szlachetnych mówią o utrzymującym się wysokim popycie, ale czy zryw na rynku kruszców okaże się długofalową tendencją? Korzystne dla metali szlachetnych powinny okazać się przede wszystkim podwyżki stóp procentowych w USA oraz niepewność na światowych parkietach.

W rozmowie z agencją informacyjną Newseria, o perspektywach dla rynku złota i srebra mówi Paweł Żuk, główny analityk Mennicy Złota.

13 komentarzy do “Złoto i Srebro Znowu Kuszą Inwestorów”

  1. Pojawia się pytanie, czy złoto osiągnęło faktyczną wartość, czy już ją przekroczyło i pędzi w kierunku sztucznie pompowanej bańki?

    Kto zna odpowiedź ten jest bogaty…

  2. rgertrtwtw@interia.pl

    bawcie się złotem, tylko nie lepcie złotego cielca z tego kruszcu i nie oddawajcie mu czci,
    to już było i nie skończyło się dobrze..

  3. Zryw w notowaniach złota może być zapowiedzią kolejnego kryzysu który lada moment może dotknąć Europę, a wtedy papierkowe waluty są nieobliczalne, natomiast złoto może nam dać stabilność w trudnych czasach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.