Przejdź do treści

DB przyznaje się do manipulacji fixingami!

Deutsche Bank zgodził się na ugodę w sprawie oskarżeń o działania konspiracyjne z Bank of Nova Scotia i HSBC mające na celu manipulacje fixingiem srebra. Niedługo potem pojawiły się informacje o podobnej sytuacji w przypadku ustalania cen złota – donoszą światowe agencje informacyjne.

Pozew, oryginalnie złożony w Nowym Jorku, oskarżał banki, które nadzorowały blisko stuletni proces fixingu cen srebra, manipulując rynkiem od stycznia 2007 roku i zaburzając rynkową cenę metalu o wartości blisko 30 miliardów dolarów rocznie. Pozew szybko zyskał status zbiorowego, choć mało kto wierzył, że sprawa się rozwinie, bo budżet banków przeznaczony na prawników znacznie przewyższa ten, którym dysponują inwestorzy.

Czytaj także: GetBack – oszustwo czy biznesowy niewypał?

Informacja o ugodzie okazała się zatem sporą niespodzianką. Choć szczegóły ugody nie zostały ujawnione, wiadomo że niemiecki bank zobowiązał się wypłacić odszkodowanie oraz – co najciekawsze – ujawnić kulisy manipulacji, demaskując nielegalne praktyki pozostałych zamieszanych w aferę banków.

Przedstawiciele Deutsche Banku na razie odmawiają komentarza w tej sprawie.

21 komentarzy do “DB przyznaje się do manipulacji fixingami!”

 1. To dopiero musiał być gruby proceder skoro idą na ugodę. DB chyba powoli zamienia się w bankowego Titanica. Najpierw pranie pieniędzy, teraz manipulacja ceną srebra. Ciekawe co wypłynie za chwilę…

  1. Jak to co dalej? Tak jak USA domagało się skutecznie od austriackich banków wszelkich danych, tak samo i my. Poprosimy listę wszystkich pracowników i współpracowników banków DB…

 2. To dopiero może być materiał na film jako, że modne ostatnio są tematy malwersacji, oszustw itp. Pozostaje czekać na ujawnienie mechanizmu

   1. Dokładnie tak, warto zainteresować się kupnem kruszców. Sam inwestuję od kilku lat, w złoto i w srebro (teraz ceny srebra poszybowały w górę i wbrew negatywnym opiniom ostatecznie na nim zarobiłem), także serdecznie polecam!

     1. Zdecydowanie lepiej w internecie u sprawdzonych sprzedawców. Ja mam kilku ulubionych: skarbiec mennicy, złota uncja i mennica złota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.